| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Do czynów takich zaliczamy m.in: nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwą lub zakazaną reklamę oraz organizowanie systemu sprzedaży lawinowej.

Za rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w tym o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach lub stosowanych cenach albo o sytuacji gospodarczej lub prawnej przedsiębiorstwa, w celu szkodzenia przedsiębiorcy grozi kara aresztu albo grzywny.

Ta sama kara odnosi się do osób ponoszących odpowiedzialność karną za rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim przedsiębiorstwie lub przedsiębiorcy oraz m.in. wytwarzanych towarach i świadczonych usługach, w celu przysporzenia korzyści majątkowej lub osobistej. Przysporzenie dotyczy zarówno samej tej osoby, jej przedsiębiorstwa jak też osób trzecich.

Polecamy: Urzędnicy zapłacą za swoje błędy

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy
Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK