| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Do czynów takich zaliczamy m.in: nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwą lub zakazaną reklamę oraz organizowanie systemu sprzedaży lawinowej.

Za rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w tym o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach lub stosowanych cenach albo o sytuacji gospodarczej lub prawnej przedsiębiorstwa, w celu szkodzenia przedsiębiorcy grozi kara aresztu albo grzywny.

Ta sama kara odnosi się do osób ponoszących odpowiedzialność karną za rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim przedsiębiorstwie lub przedsiębiorcy oraz m.in. wytwarzanych towarach i świadczonych usługach, w celu przysporzenia korzyści majątkowej lub osobistej. Przysporzenie dotyczy zarówno samej tej osoby, jej przedsiębiorstwa jak też osób trzecich.

Polecamy: Urzędnicy zapłacą za swoje błędy

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy
Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »