| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje

Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje

Reklama porównawcza to taka, która umożliwiają bezpośrednio lub pośrednio rozpoznanie konkurenta albo towarów lub usług oferowanych przez konkurenta.

 Reklama porównawcza będzie traktowana jako czyn nieuczciwej nie stoi w sprzeczności z dobrymi obyczajami, jeżeli łącznie spełnia następujące przesłanki: nie jest reklamą wprowadzającą w błąd; w sposób rzetelny, dający się zweryfikować, w oparciu o obiektywne kryteria porównuje towary lub usługi zaspokajające te same potrzeby lub przeznaczone do tego samego celu; w obiektywnie dokonuje porównania jednej lub kilku istotnych i typowych cech towarów i usług; nie powoduje na rynku pomyłek w rozróżnieniu m.in. reklamującego i konkurenta oraz nie dyskredytuje np. towarów, usług oraz działalności konkurenta w stosunku do towarów z chronionym oznaczeniem geograficznym lub chronioną nazwą pochodzenia odnosi się do towarów z takim samym oznaczeniem;

A także, gdy nie wykorzystuje w nieuczciwy sposób renomy m.in. znaku towarowego, oznaczenia przedsiębiorstwa lub innego oznaczenia odróżniającego konkurenta; nie przedstawia towaru lub usługi m.in. jako imitacji.

W przypadku reklamy porównawczej przedstawiającej lub w inny sposób związanej z ofertą specjalną powinna ona jasno wskazywać datę wygaśnięcia tej oferty. Dodatkowo musi zawierać informację o tym, iż oferta jest ważna jedynie do czasu wyczerpania zapasu towarów bądź zaprzestania wykonywania usług.

Polecamy: Kiedy firma nadużywa pozycji dominującej?

Obowiązkowo wskazać powinna, jeżeli oferta specjalna jeszcze nie obowiązuje, również datę, od której specjalna cena będą obowiązywały.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje
Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK