| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Sektor MŚP (MSP)

Sektor MŚP (MSP)

Sektor MŚP jest powszechnie stosowanym skrótem dla określenia sektora małych i średnich przedsiębiorców. Sektor ten jest szczegółowo regulowany przez prawo gospodarcze.

Zgodnie z art. 103 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej państwo stwarza, z poszanowaniem zasad równości i konkurencji, warunki, które są korzystne dla funkcjonowania i rozwoju mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, a w szczególności poprzez: inicjowanie modyfikacji stanu prawnego wpierającego rozwój mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, w tym dotyczącego dostępu do środków finansowych pochodzących z kredytów i pożyczek oraz poręczeń kredytowych;

A także : wspieranie instytucji pozwalających na skuteczne finansowanie działalności gospodarczej na odpowiednich warunkach w ramach realizowanych programów rządowych; wyrównywanie warunków prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi na obciążenia publicznoprawne; ułatwianie dostępu do informacji, szkoleń oraz doradztwa; świadczenie wsparcia dla instytucji i organizacji działających na rzecz przedsiębiorców; prowadzenie działań promocyjnych na rzecz współpracy mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców z innymi przedsiębiorcami polskimi i zagranicznymi.

Polecamy: Co zrobić, aby nie popełnić czynu nieuczciwej konkurencji

Warunkiem rozwoju sektora MSP jest skuteczne zarządzanie i wpływanie na rozwój polityki makroekonomicznej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »