| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Zgodę na przeprowadzenie koncentracji, w następstwie której konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, wydaje Prezes Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKIK wydaje w drodze decyzji zgodę, aby dokonać można było koncentracji, w sytuacji gdy konkurencja na danym rynku nie zostanie w dużym stopniu ograniczona (ustawa używa terminu „istotnie”). Koncentracja nie może w szczególności doprowadzić do powstania lub umocnienia pozycji dominującej.

Wygaśnięcie decyzji nastąpi, jeżeli w ciągu 2 lat od dnia jej wydania koncentracja nie zostanie dokonana. Na wniosek przedsiębiorcy uczestniczącego w procesie koncentracji Prezes UOKIK może dokonać przedłużenia terminu o rok, gdy przedsiębiorca wykaże, że nie nastąpiła zmiana okoliczności.

Polecamy: Jakie są koszty uzyskania przychodu przy faktoringu?

W jej wyniku koncentracja może doprowadzić do istotnych ograniczeń konkurencji na rynku. Przedłużenie to następuje w drodze postanowienia.

Przed wydaniem przez wskazany organ postanowienia w przedmiocie terminu, może on (Prezes UOKIK) przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. W sytuacji, w której zostanie wydane postanowienia o odmowie przedłużenia terminu, dokonanie koncentracji jego upływie podlega obowiązkowi zgłoszenia zamiaru koncentracji. Niezbędne będzie wówczas uzyskanie zgody na jej przeprowadzenie.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji
Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »