| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zorientowanie na proces jako styl osobowości w zarządzaniu

Zorientowanie na proces jako styl osobowości w zarządzaniu

Styl osobowości rozumiany jest jako zespół cech przysługujących podmiotowi sprawującemu funkcje kierownicze, które wskazują sposób sprawowania przez niego funkcji władczych w organizacji.

Współcześnie wskazuje się cztery zróżnicowane postawy będące utożsamianymi ze stylami osobowości w zarządzaniu. Są to: 1. postawa zorientowania na osoby; 2. postawa zorientowania na ludzi; 3. postawa zorientowania na proces; 4. postawa zorientowania na idee.

Zorientowanie na proces  Podmiot zorientowany na proces, który występuje w roli kierowniczej i wypełnia funkcje z zakresu zarządzania, cechuje się działaniem w tempie pozbawionym dynamiki i gwałtowności. Wśród cech rozpoznawczych znajdują się zarówno systematyczność jak i pracowitość oraz skrupulatność w podejmowaniu decyzji i kolejnych sformalizowanych kroków w dążeniu do uzyskania celu.

Polecamy: Ustawa deregulacyjna bis – zmiany ważne dla przedsiębiorców

Podmiot taki w kontaktach biznesowych oraz z pracownikami zachowuje dystans i dąży do wcześniejszego dokładnego przeanalizowania osobowości zanim będzie zdecydowany na rozpoczęcie współpracy lub zlecenie wykonania zadania.

Z punktu widzenia takiego kierownika, czy dyrektora na pierwszym miejscu znajduje się planowanie i zdolność do badania (analizy) bodźców docierających z zewnątrz. Ten styl w zarządzaniu nie jest jednak zdolny do podejmowania decyzji w sytuacji nagłej i stresującej.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zorientowanie na proces jako styl osobowości w zarządzaniu
Zorientowanie na proces jako styl osobowości w zarządzaniu

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rorbach

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »