| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Styl osobowości ;rozumiany jest jako zespół cech przysługujących podmiotowi sprawującemu funkcje kierownicze, które wskazują sposób sprawowania przez niego funkcji władczych w organizacji.

Współcześnie wskazuje się cztery zróżnicowane postawy będące utożsamianymi ze stylami osobowości w zarządzaniu. Są to: 1. postawa zorientowania na osoby; 2. postawa zorientowania na idee; 3. postawa zorientowania na proces; 4. postawa zorientowania na działanie.

Zorientowanie na idee W przypadku zorientowania na idee podmiot występujący w roli osoby pełniącej funkcje kierownicze pozostaje co do zasady zwolennikiem rozbudowywania więzi z pracownikami w wymiarze społeczno-ideologicznym o strukturze dwuwarstwowej. Poziom pierwszy odnosi się do kontaktów o charakterze zewnętrznym, powierzchownym, podczas gdy druga warstwa dotyczy sfery ideowej.

Polecamy: Oszustwo gospodarcze - porada

Poziom ideowy nabiera znaczenia w kontaktach podyktowanych chęcią zdobycia określonych wiadomości, a powierzchowny w relacjach normalnych, codziennych. Wśród zalet należy wskazać cechującą zorientowanego na ideę pasję w działaniach.

Osobowość taka posiada jednak problemy z zachowaniem realizmu w działaniach i podejmowanych inicjatywach, a także z porzucaniem prac po ich, chociażby częściowym, odniesionym na skutek wcześniejszych prac, sukcesie.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu
Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK