| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Styl osobowości ;rozumiany jest jako zespół cech przysługujących podmiotowi sprawującemu funkcje kierownicze, które wskazują sposób sprawowania przez niego funkcji władczych w organizacji.

Współcześnie wskazuje się cztery zróżnicowane postawy będące utożsamianymi ze stylami osobowości w zarządzaniu. Są to: 1. postawa zorientowania na osoby; 2. postawa zorientowania na idee; 3. postawa zorientowania na proces; 4. postawa zorientowania na działanie.

Zorientowanie na idee W przypadku zorientowania na idee podmiot występujący w roli osoby pełniącej funkcje kierownicze pozostaje co do zasady zwolennikiem rozbudowywania więzi z pracownikami w wymiarze społeczno-ideologicznym o strukturze dwuwarstwowej. Poziom pierwszy odnosi się do kontaktów o charakterze zewnętrznym, powierzchownym, podczas gdy druga warstwa dotyczy sfery ideowej.

Polecamy: Oszustwo gospodarcze - porada

Poziom ideowy nabiera znaczenia w kontaktach podyktowanych chęcią zdobycia określonych wiadomości, a powierzchowny w relacjach normalnych, codziennych. Wśród zalet należy wskazać cechującą zorientowanego na ideę pasję w działaniach.

Osobowość taka posiada jednak problemy z zachowaniem realizmu w działaniach i podejmowanych inicjatywach, a także z porzucaniem prac po ich, chociażby częściowym, odniesionym na skutek wcześniejszych prac, sukcesie.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu
Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK