| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Styl osobowości ;rozumiany jest jako zespół cech przysługujących podmiotowi sprawującemu funkcje kierownicze, które wskazują sposób sprawowania przez niego funkcji władczych w organizacji.

Współcześnie wskazuje się cztery zróżnicowane postawy będące utożsamianymi ze stylami osobowości w zarządzaniu. Są to: 1. postawa zorientowania na osoby; 2. postawa zorientowania na idee; 3. postawa zorientowania na proces; 4. postawa zorientowania na działanie.

Zorientowanie na idee W przypadku zorientowania na idee podmiot występujący w roli osoby pełniącej funkcje kierownicze pozostaje co do zasady zwolennikiem rozbudowywania więzi z pracownikami w wymiarze społeczno-ideologicznym o strukturze dwuwarstwowej. Poziom pierwszy odnosi się do kontaktów o charakterze zewnętrznym, powierzchownym, podczas gdy druga warstwa dotyczy sfery ideowej.

Polecamy: Oszustwo gospodarcze - porada

Poziom ideowy nabiera znaczenia w kontaktach podyktowanych chęcią zdobycia określonych wiadomości, a powierzchowny w relacjach normalnych, codziennych. Wśród zalet należy wskazać cechującą zorientowanego na ideę pasję w działaniach.

Osobowość taka posiada jednak problemy z zachowaniem realizmu w działaniach i podejmowanych inicjatywach, a także z porzucaniem prac po ich, chociażby częściowym, odniesionym na skutek wcześniejszych prac, sukcesie.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu
Zorientowanie na idee jako styl osobowości w zarządzaniu

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK