| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Zgłaszając w sposób prawidłowy znak towarowy wymagane jest jego należyte określenie oraz wskazanie towarów, dla których znak ten jest przeznaczony.

W zgłoszeniu mogą być dokonywane uzupełnienia oraz poprawki, ale tylko do czasu wydania decyzji. Zgłaszający może w tym okresie czynić wspomniane uzupełnienia, ale nie mogą one skutkować zmianami samej istoty znaku towarowego ani rozszerzać wykazu towarów, w stosunku do których znak ten został zgłoszony.

Dopóki w przedmiocie nie zostanie wydana decyzja zgłaszający może złożyć wniosek o usunięcie ze znaku towarowego określonych oznaczeń. Do wniosku dołącza się zmienione fotografie albo odbitki znaku towarowego, ale tylko w przypadkach, gdy są one wymagane.

Jeżeli wskazywane są w zgłoszeniu znaku towarowego takie towary, dla których znak jest przeznaczony, wtedy zgłaszający powinien używać zarówno polskiej terminologii technicznej oraz określeń jednoznacznych. Spis towarów powinien zostać przedstawiony w uporządkowanej formie.

Zgłoszenie znaku przedstawionego w szczególnej formie graficznej powinno zawierać dołączone fotografie albo odbitki, które przedstawiają lub wyrażają ten znak. W przypadku zgłoszenia znaku dźwiękowego powinno ono zawierać dołączone nagranie dźwięku na nośnikach elektronicznych.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę
Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bird & Bird

Kancelaria doradztwa prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »