| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Zgłaszając w sposób prawidłowy znak towarowy wymagane jest jego należyte określenie oraz wskazanie towarów, dla których znak ten jest przeznaczony.

W zgłoszeniu mogą być dokonywane uzupełnienia oraz poprawki, ale tylko do czasu wydania decyzji. Zgłaszający może w tym okresie czynić wspomniane uzupełnienia, ale nie mogą one skutkować zmianami samej istoty znaku towarowego ani rozszerzać wykazu towarów, w stosunku do których znak ten został zgłoszony.

Dopóki w przedmiocie nie zostanie wydana decyzja zgłaszający może złożyć wniosek o usunięcie ze znaku towarowego określonych oznaczeń. Do wniosku dołącza się zmienione fotografie albo odbitki znaku towarowego, ale tylko w przypadkach, gdy są one wymagane.

Jeżeli wskazywane są w zgłoszeniu znaku towarowego takie towary, dla których znak jest przeznaczony, wtedy zgłaszający powinien używać zarówno polskiej terminologii technicznej oraz określeń jednoznacznych. Spis towarów powinien zostać przedstawiony w uporządkowanej formie.

Zgłoszenie znaku przedstawionego w szczególnej formie graficznej powinno zawierać dołączone fotografie albo odbitki, które przedstawiają lub wyrażają ten znak. W przypadku zgłoszenia znaku dźwiękowego powinno ono zawierać dołączone nagranie dźwięku na nośnikach elektronicznych.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę
Zgłoszenie znaku towarowego przez przedsiębiorcę

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK