| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Uprawnionemu przysługuje prawo sprzeciwu wobec decyzji odmownej wydanej przez Urząd Patentowy w przedmiocie udzielenia praw ochronnych na międzynarodowy znak towarowy.

UP zobowiązany jest do przekazania przed wydaniem decyzji odmownej noty do Biura Międzynarodowego i wskazania terminu, do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie oraz przyczyn uniemożliwiających udzielenie ochrony na międzynarodowy znak towarowy.

Od decyzji UP zawierającej w swej treści tzw. definitywną odmowę uznania międzynarodowego znaku towarowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej za chroniony, zainteresowanemu przysługuje prawo złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Termin do złożenia wniosku w tej sprawie to 2 miesiące od dnia doręczenia przez Biuro Międzynarodowe noty UP zawierającej definitywną odmowę.

Podmiot zainteresowany, nie tylko uprawniony z tytułu rejestracji, może dokonać wniesienia umotywowanego sprzeciwu względem uznania za chroniony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowego znaku towarowego.

Polecamy: Sprzeciw na czynności kontrolne

W sytuacji, w której uprawniony nie odpowie na wniesiony sprzeciw lub podzieli zawartą w nim tezę UP wydać powinien decyzję o unieważnieniu uznania znaku za chronion

Zarówno na decyzję UP o definitywnej odmowie, jak również na decyzję o unieważnieniu uznania ochrony międzynarodowego znaku towarowego, uprawnionemu przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym
Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łatwe podatki

Portal „Łatwe podatki” pozwala zrozumieć trudne zagadnienia związane z podatkami (takimi jak np. VAT, CIT czy PIT) w sposób stosunkowo przystępny, podparty ciekawymi przykładami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »