| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Uprawnionemu przysługuje prawo sprzeciwu wobec decyzji odmownej wydanej przez Urząd Patentowy w przedmiocie udzielenia praw ochronnych na międzynarodowy znak towarowy.

UP zobowiązany jest do przekazania przed wydaniem decyzji odmownej noty do Biura Międzynarodowego i wskazania terminu, do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie oraz przyczyn uniemożliwiających udzielenie ochrony na międzynarodowy znak towarowy.

Od decyzji UP zawierającej w swej treści tzw. definitywną odmowę uznania międzynarodowego znaku towarowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej za chroniony, zainteresowanemu przysługuje prawo złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy. Termin do złożenia wniosku w tej sprawie to 2 miesiące od dnia doręczenia przez Biuro Międzynarodowe noty UP zawierającej definitywną odmowę.

Podmiot zainteresowany, nie tylko uprawniony z tytułu rejestracji, może dokonać wniesienia umotywowanego sprzeciwu względem uznania za chroniony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowego znaku towarowego.

Polecamy: Sprzeciw na czynności kontrolne

W sytuacji, w której uprawniony nie odpowie na wniesiony sprzeciw lub podzieli zawartą w nim tezę UP wydać powinien decyzję o unieważnieniu uznania znaku za chronion

Zarówno na decyzję UP o definitywnej odmowie, jak również na decyzję o unieważnieniu uznania ochrony międzynarodowego znaku towarowego, uprawnionemu przysługuje prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym
Sprzeciw od decyzji Urzędu Patentowego przy znaku międzynarodowym

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »