| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Oznaczenia niechronione

Oznaczenia niechronione

Prawo własności przemysłowej wskazuje jakie oznaczenia nie podlegają prawom ochronnym.

Zgodnie z regulacjami ustawowymi udzielenie praw ochronnych nie jest możliwe w przypadku, w którym mamy do czynienia z oznaczeniami, które:

- nie mogą stanowić znaku towarowego;
- nie mają wystarczających tzw. znamion odróżniających.

Znamion odróżniających w dostatecznym stopniu nie posiadają takie oznaczenia, które nie tylko nie nadają się do odróżniania w obrocie towarów, do których zostały zgłoszone, jak również te składające się tylko z elementów wykorzystywanych w obrocie do oznaczania m.in. rodzaju towaru, pochodzenia i jego jakości.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dotyczy to również oznaczeń geograficznych, które zostały zaczerpnięte do języka potocznego bądź też używa się ich w uczciwych i utrwalonych praktykach handlowych.

Dokonując oceny posiadania dostatecznych znamion odróżniających, należy wziąć pod uwagę ogół okoliczności związanych z oznaczaniem towarów w obrocie.

Problematyka dotyczy bezpośrednio samego znaku towarowego w ten sposób, iż należy zauważyć, że odmowa udzielenia prawa ochronnego nie powinna nastąpić jeżeli znak nabrał w wyniku jego używania cech pozwalających na odróżnianie w normalnych warunkach obrotu, ale tylko, gdy nastąpiło to przed datą jego zgłoszenia w Urzędzie Patentowym.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oznaczenia niechronione
Oznaczenia niechronione

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca Prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, postępowaniach: podatkowych, sądowo-administracyjnych, egzekucyjnych w administracji i administracyjnych. Odpowiada za prowadzenie spraw klientów w ramach postępowań podatkowych oraz wtórnych do nich postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Reprezentuje klientów w sporach przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi. Występuje w postępowaniach karno-skarbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK