| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

Organem właściwym w sprawie międzynarodowej ochrony znaku towarowego jest Urząd Patentowy.

Urząd prowadzi również postępowania w sprawach dotyczących ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowego znaku towarowego, ale jedynie w zakresie przewidzianym porozumieniach lub protokołach.

Prawo własności przemysłowej nazywa znakiem towarowym nazywa każde oznaczenie, które może zostać przedstawione w sposób graficzny. Warunkiem jest, aby oznaczenie to umożliwiało odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znaki towarowe obejmują swym zakresem pojęciowym również znaki usługowe, tj. na usługi.

W przypadku dokonania przez Urząd Patentowy stwierdzenia braku przesłanek określonych ustawą, aby uznać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znak międzynarodowe towarowy za chroniony, wtedy wydaje decyzję o ostatecznej odmowie uznania ochrony.

Zanim UP dokona wydania tej decyzji niezbędne jest, aby w odpowiednim języku i formie przekazał do Biura Międzynarodowego odpowiednią informacje w tej sprawie. W informacji tej, organ zobowiązany jest nie tylko wskazać termin do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie, ale również, dodatkowo wskazać przyczyny uniemożliwiające udzielenie ochrony na ten znak.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy
Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Sokołowska – Strug

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK