| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

Organem właściwym w sprawie międzynarodowej ochrony znaku towarowego jest Urząd Patentowy.

Urząd prowadzi również postępowania w sprawach dotyczących ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowego znaku towarowego, ale jedynie w zakresie przewidzianym porozumieniach lub protokołach.

Prawo własności przemysłowej nazywa znakiem towarowym nazywa każde oznaczenie, które może zostać przedstawione w sposób graficzny. Warunkiem jest, aby oznaczenie to umożliwiało odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znaki towarowe obejmują swym zakresem pojęciowym również znaki usługowe, tj. na usługi.

W przypadku dokonania przez Urząd Patentowy stwierdzenia braku przesłanek określonych ustawą, aby uznać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znak międzynarodowe towarowy za chroniony, wtedy wydaje decyzję o ostatecznej odmowie uznania ochrony.

Zanim UP dokona wydania tej decyzji niezbędne jest, aby w odpowiednim języku i formie przekazał do Biura Międzynarodowego odpowiednią informacje w tej sprawie. W informacji tej, organ zobowiązany jest nie tylko wskazać termin do zajęcia przez zainteresowanego stanowiska w sprawie, ale również, dodatkowo wskazać przyczyny uniemożliwiające udzielenie ochrony na ten znak.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy
Międzynarodowy znak towarowy dla przedsiębiorcy

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK