| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Prawo własności przemysłowej wskazuje jakie to mogą być sprawy. Należą do nich m.in. sprawy: w przedmiocie udzielanie licencji przymusowej dotyczącej korzystanie zarówno z wynalazku, wzoru użytkowego, jak i wzoru przemysłowego lub topografii; dotyczące udzielenia licencji przymusowej dotyczącej korzystania z takiego wynalazku, na który został udzielony patent w trybie określonym w Konwencji o patencie europejskim; o zmianę decyzji wydanej w przedmiocie udzielenia licencji przymusowej; dotyczącej stwierdzenia bezzasadności dokonanej zmiany warunków korzystania z oznaczenia geograficznego, w przypadku określonym przez prawo; o unieważnienie patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji z powodu Sprzeciwu, który został uznany przez uprawnionego za bezzasadny.

Polecamy: Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Wybrane sprawy sporne mogą być rozpatrywane przez kolegia orzekające do spraw spornych, jednakże dotyczy to ich ograniczonego zakresu.

Należy również zauważyć, że do spraw rozpatrywanych w trybie postępowania spornego przez Urząd Patentowy nie znajdują zastosowania przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w przedmiocie terminów na załatwianie spraw. UP powinien rozstrzygnąć sprawę w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?
Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »