| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Prawo własności przemysłowej wskazuje jakie to mogą być sprawy. Należą do nich m.in. sprawy: w przedmiocie udzielanie licencji przymusowej dotyczącej korzystanie zarówno z wynalazku, wzoru użytkowego, jak i wzoru przemysłowego lub topografii; dotyczące udzielenia licencji przymusowej dotyczącej korzystania z takiego wynalazku, na który został udzielony patent w trybie określonym w Konwencji o patencie europejskim; o zmianę decyzji wydanej w przedmiocie udzielenia licencji przymusowej; dotyczącej stwierdzenia bezzasadności dokonanej zmiany warunków korzystania z oznaczenia geograficznego, w przypadku określonym przez prawo; o unieważnienie patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji z powodu Sprzeciwu, który został uznany przez uprawnionego za bezzasadny.

Polecamy: Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Wybrane sprawy sporne mogą być rozpatrywane przez kolegia orzekające do spraw spornych, jednakże dotyczy to ich ograniczonego zakresu.

Należy również zauważyć, że do spraw rozpatrywanych w trybie postępowania spornego przez Urząd Patentowy nie znajdują zastosowania przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w przedmiocie terminów na załatwianie spraw. UP powinien rozstrzygnąć sprawę w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?
Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK