| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Prawo własności przemysłowej wskazuje jakie to mogą być sprawy. Należą do nich m.in. sprawy: w przedmiocie udzielanie licencji przymusowej dotyczącej korzystanie zarówno z wynalazku, wzoru użytkowego, jak i wzoru przemysłowego lub topografii; dotyczące udzielenia licencji przymusowej dotyczącej korzystania z takiego wynalazku, na który został udzielony patent w trybie określonym w Konwencji o patencie europejskim; o zmianę decyzji wydanej w przedmiocie udzielenia licencji przymusowej; dotyczącej stwierdzenia bezzasadności dokonanej zmiany warunków korzystania z oznaczenia geograficznego, w przypadku określonym przez prawo; o unieważnienie patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji z powodu Sprzeciwu, który został uznany przez uprawnionego za bezzasadny.

Polecamy: Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Wybrane sprawy sporne mogą być rozpatrywane przez kolegia orzekające do spraw spornych, jednakże dotyczy to ich ograniczonego zakresu.

Należy również zauważyć, że do spraw rozpatrywanych w trybie postępowania spornego przez Urząd Patentowy nie znajdują zastosowania przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w przedmiocie terminów na załatwianie spraw. UP powinien rozstrzygnąć sprawę w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?
Czy wiesz kiedy przedsiębiorca może występować w sprawie przed Urzędem Patentowym?

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK