| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Urząd Patentowy jest podmiotem funkcjonującym w ramach administracji rządowej. Pełni funkcje centralnego organu w sprawach dotyczących własności przemysłowej.

Organizacja Urząd Patentowy jest wyposażony przez Radę Ministrów w statut określający jego organizację oraz strukturę. Nadzór nad nim prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.

Zarówno zasady określające reguły dotyczące kierowania tą instytucją jak i podział kompetencji w jej ramach powinien zostać określony we wskazanym wyżej dokumencie. Zgodnie z regulacjami ustawowymi statut nie może pomijać kwestii statusu specjalistów, urzędników służby cywilnej.

Realizowane zadania Zasadą jest wykonywanie przez UP zadań, które dotyczą własności przemysłowej i odnoszą się do spraw mających źródło w prawie własności przemysłowej, innych regulacji i umów międzynarodowych.

Należy do nich m.in.: - rozpoznawanie zgłoszeń wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, a także oznaczeń geograficznych oraz topografii układów scalonych, złożonych w celu uzyskania ochrony; - orzekanie w kwestii np. udzielania dodatkowych praw ochronnych w odniesieniu do wynalazków; - prowadzenie rejestrów oraz wydawanie - prowadzenie zbioru patentów.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?
Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK