| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

Urząd Patentowy jest podmiotem funkcjonującym w ramach administracji rządowej. Pełni funkcje centralnego organu w sprawach dotyczących własności przemysłowej.

Organizacja Urząd Patentowy jest wyposażony przez Radę Ministrów w statut określający jego organizację oraz strukturę. Nadzór nad nim prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.

Zarówno zasady określające reguły dotyczące kierowania tą instytucją jak i podział kompetencji w jej ramach powinien zostać określony we wskazanym wyżej dokumencie. Zgodnie z regulacjami ustawowymi statut nie może pomijać kwestii statusu specjalistów, urzędników służby cywilnej.

Realizowane zadania Zasadą jest wykonywanie przez UP zadań, które dotyczą własności przemysłowej i odnoszą się do spraw mających źródło w prawie własności przemysłowej, innych regulacji i umów międzynarodowych.

Należy do nich m.in.: - rozpoznawanie zgłoszeń wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, a także oznaczeń geograficznych oraz topografii układów scalonych, złożonych w celu uzyskania ochrony; - orzekanie w kwestii np. udzielania dodatkowych praw ochronnych w odniesieniu do wynalazków; - prowadzenie rejestrów oraz wydawanie - prowadzenie zbioru patentów.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?
Czy wiesz jak działa Urząd Patentowy?

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK