| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Funkcje zarządzania

Funkcje zarządzania

Funkcje zarządzania są grupami czynności występującymi w przedsiębiorstwach, a których przyczyną jest samo zarządzanie.

Czynności zarządzania charakteryzują się różnymi możliwymi podziałami. Najbardziej rozpowszechnionym jest układ, w ramach którego wyróżnia się: planowanie; organizowanie; pobudzanie do działania, czyli motywowanie;koordynowanie; kontrolowanie.

Podział ten nie znajduje zastosowanie w odniesieniu do nowoczesnych organizacji, w szczególności odnoszących się do nowoczesnych korporacji, które zatrudniają dziesiątki, a czasem setki pracowników.

Polecamy: Ustawa deregulacyjna bis – zmiany ważne dla przedsiębiorców

XXI wiek spowodował, iż w ramach zarządzania rozpoczęto mówić o następujących jego funkcjach: umożliwienie obserwowania organizacji z zewnątrz jako swoistego systemu działań i rozwiązań, w tym również o charakterze ekonomicznym, prawnym oraz technicznym; analizowanie zachowań i reakcji otoczenia wraz z towarzyszącymi temu trendami i wzorcami; wskazywanie i rozkodowywanie elementów systemowych takich jak jednostki w ramach organizacji, czy tez jej podsystemy; przygotowywanie w drodze kreowania, opracowywania i realizowania zarówno celów jak i motywów działania organizacji i instytucji rozumianych jako całość, różnicowanie poszczególnych komórek i jednostek; poprawa funkcjonowania organizacji i instytucji; analiza postaw osób i poszczególnych grup.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Funkcje zarządzania
Funkcje zarządzania

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK