| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Limity pełnej rachunkowości w 2014 roku

Limity pełnej rachunkowości w 2014 roku

Stosowanie przepisów ustawy o rachunkowości uzależnione jest od wysokości przychodów netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy. Jakie są limity pełnej rachunkowości w 2014 roku?

Pełna rachunkowość 2014

Zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t. jedn. Dz. U. z 2002r., Nr 76, poz.694 z późn. zm.) przepisy ustawy o rachunkowości stosuje się do mających siedzibę lub miejsce sprawowania zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej równowartość w walucie polskiej 1.200.000 euro.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

O przekroczeniu przez jednostkę limitu zobowiązującego do prowadzenia pełnej rachunkowości, decyduje przychód jednostki w poprzednim roku obrotowym.

W 2014 roku do prowadzenia ksiąg zobowiązane będą podmioty, których obrót w 2013 roku przekroczył 5 059 560 zł.

Jednostka chcąca zachować uproszczoną księgowość musi skrupulatnie i na bieżąco monitorować wartość sprzedaży i w razie potrzeby część transakcji odłożyć na kolejny rok obrotowy.

Limit wg ustawy o rachunkowości Limit w zł Rok
1'200’000 euro 5 059 560 zł 2014

Obowiązkowe elementy faktury w 2014 roku

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Bagieńska-Petryka

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie pracy, prawie spółek, prawie korporacyjnym, prawie rodzinnym i spadkowym. Świadczy pomoc prawną dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako prawnik wewnętrzny w środowisku korporacyjnym (dom maklerski, powszechne towarzystwo emerytalne oraz wiodąca firma ubezpieczeniowa w Polsce), także w kancelarii prawnej. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od stycznia 2000 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK