| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Czy nieodpłatne świadczenie usług nie związane z działalnością jest opodatkowane?

Czy nieodpłatne świadczenie usług nie związane z działalnością jest opodatkowane?

Od 1 kwietnia 2011 zmieniło się brzmienie art. 7 ust 2 i 8 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Przekazywanie towarów na cele własne przedsiębiorstwa, cele związane z prowadzeniem własnej działalności, będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.

• prezentów o małej wartości - jeżeli jednostkowa cena nabycia towaru (bez podatku), a gdy nie ma ceny nabycia, jednostkowy koszt wytworzenia, określone w momencie przekazywania towaru, nie przekraczają 10 zł,
• prezentów o małej wartości ujętych w ewidencji - o łącznej wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 100 zł, jeżeli podatnik prowadzi ewidencję pozwalającą na ustalenie tożsamości osób obdarowanych,
• drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych,
• próbek – przez które rozumie się niewielką ilość towaru reprezentującą określony rodzaj lub kategorię towarów, która zachowuje skład oraz wszystkie właściwości fizyczne, fizykochemiczne i chemiczne lub biologiczne towaru, przy czym ilość lub wartość przekazywanych (wręczanych) przez podatnika próbek nie wskazuje na działanie mające charakter handlowy. 

Od 1 kwietnia 2011r. nieodpłatne przekazywanie towarów na cele reklamowe, reprezentacyjne, poza limitami, w przypadku prawa odliczenia podatku, nie jest już uznawane za wykorzystywanie ich dla celów prowadzonej działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Polecamy: Jak rozliczyć w VAT nieodpłatne świadczenie usług po 1 kwietnia 2011 r.?


reklama

Polecamy artykuły

Eksperci:

Monika Siwik

Specjalista ds. księgowości

Parco

Biuro Rachunkowe PARCO S.C.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy nieodpłatne świadczenie usług na cele inne niż związane z działalnością podlega opodatkowaniu?
Czy nieodpłatne świadczenie usług na cele inne niż związane z działalnością podlega opodatkowaniu?

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mira Michalska

Doradca

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK