| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami

Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami

Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych ocenia Chiny jako jednego z liderów inwestycji zagranicznych (trzecie miejsce). Ekspansja Chin budzi zainteresowanie w Polsce i Unii Europejskiej.

Współpraca i wzmocnienie kontaktów handlowych jest ukierunkowana na rozwój rynku produktów oraz wymianę umiejętności i wiedzy. Potencjalne korzyści są wysokie. Chiny dysponują znacznym kapitałem, polityka wprowadzana w tym kraju pozwala na wchodzenie na obce rynki w Europie i innych rejonach. Unia Europejska chętnie podejmie współpracę z tym krajem azjatyckim.

W Polsce na najbliższe lata rząd oraz instytucje gospodarcze, doradcze i badawcze planują wprowadzenie chińskich inwestycji oraz wzmocnienie relacji inwestorskich i handlowych. Firmy chińskie szukają współpracowników w Polsce i planują ekspansje do krajów Unii Europejskiej. Warunki legislacyjne, prawne i ekonomiczne utrudniają chińskim firmą wejście na rynek UE. Współpraca i inwestycje w Polsce mają być okresem przejściowym dla zagranicznych inwestorów. Argumentem są ustabilizowane i trwale relacje Polski z UE. Budowanie firmy zagranicznej w Polsce to długoletni dostęp do rynku UE oraz współpracy w ramach UE.

Polecamy: Podatki w Chinach

Położenie Polski w centrum Europy jest istotny dla inwestorów, szczególnie z krajów nieeuropejskich. Jako główne wyznaczniki  inwestowania za granicą są koszty, potencjale i rzeczywiste zyski oraz rozbudowa sieci współpracy i sprzedaży. Koszty wprowadzania firmy i jej produktów oraz potencjalne zyski  są wskaźnikami dla oceny inwestycji.  W Polsce wysoko oceniany przez firmy zagraniczne jest rynek pracy oraz przygotowanie i  kwalifikacje kadry. Koszty prowadzenia firm (oprócz wydatków socjalnych i podatków) są niskie , dostęp do usług i produktów  wysoki . Znacznym obciążeniem jest obsługa urzędowa i biurokracja oraz obciążenia socjalne, emerytalne i podatkowe.

Wprowadzenie nowych, szerokich kontaktów handlowych oraz współpracy jest cenione i szukane prze inwestorów. Polska jest zaangażowana w projekty komunikacyjne i telekomunikacyjne w UE i całej Europie. Kontakty  międzynarodowe są  trwale i stale rozwijane. Polska uczestniczy w wielu projektach unii i projektach europejskich. Wymiana doświadczeń biznesowych, doradczych i ekonomicznych jest elementem współpracy w Europie. Kraje, które chcą wejść na ten rynek widzą potencjał i możliwości oraz wysoki stopień zysku i zwrotu z inwestycji.

Polecamy: Jak robić biznes w Chinach

Większość krajów Unii Europejskiej szuka i wprowadza inwestycje zagraniczne, szczególnie z krajów bogatych, działających na forum międzynarodowym oraz zaangażowanych  w inwestycje zagraniczne i rynek finansowy.   

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK