| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak robić biznes w Chinach

Jak robić biznes w Chinach

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Chiny są i będą atrakcyjnym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców zagranicznych. Jednak zdaniem KPMG najbliższe lata (przynajmniej do 2015 roku) będą charakteryzowały się rosnącą złożonością prowadzenia działalności w Chinach z uwagi na stałą ewolucję środowiska biznesowego.

W 2011 roku władze Chin opublikowały dwunasty z kolei Plan Pięcioletni, który zawiera wytyczne dla całego kraju na okres nadchodzących pięciu lat. Nowe przepisy wpłyną na sposób prowadzenia działalności przez firmy.

Zmiany będą miały miejsce niemalże w każdej dziedzinie, łącznie z przepisami podatkowymi, przepisami w zakresie ochrony środowiska oraz ulgami pobudzającymi inwestycje. Zgodnie z najważniejszymi punktami Planu, zwiększą się możliwości prowadzenia działalności w kluczowych sektorach, takich jak odnawialne źródła energii.

W ciągu ostatnich dekad Chiny zyskały reputację wiodącego centrum produkcyjnego i bywają określane jako fabryka świata.

Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie atrakcyjność kraju, jako rynku zbytu dóbr konsumpcyjnych oraz miejsca lokalizacji środków R&D (badawczo-rozwojowych), na czym w głównej mierze koncentruje się opublikowany Plan Pięcioletni.

Mobius – Chiny będą liderem globalnego odbicia

Na co należy zwrócić uwagę projektując „produkty” firmy w formie usług?

Aby inwestycja odniosła sukces, ważne jest rozumienie specyfiki kraju i jego regionów, praktyk prowadzenia działalności jak również chińskiej historii i kultury.

Co więcej, w świetle znaczącego zaangażowania władz chińskich w wiele aspektów gospodarki, potencjalni inwestorzy powinni wiedzieć w jaki sposób scentralizowane ustawodawstwo może wpłynąć na działalność w danych sektorach.

Raport KPMG „Inwestowanie w Chinach” został przygotowany jako wstęp do zagadnień związanych z inwestowaniem w Chinach i jest oparty na długoletnim doświadczeniu KPMG, wynikającym z obecności na rynku chińskim.

Informacje zawarte w Raporcie nie dotyczą konkretnych sytuacji, które mogą zaistnieć podczas prowadzenia działalności biznesowej. Aby uzyskać pomoc w zakresie różnych kwestii związanych z działalnością w Chinach, zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych.

Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Z jakimi problemami boryka się chińska gospodarka?

Dokładne analizy poszczególnych sektorów przemysłu w Chinach znajdują się w najnowszych publikacjach KPMG China, dostępnych na stronie internetowej. Więcej szczegółów na temat KPMG China można znaleźć w rozdziale 6. Raportu „KPMG w Chinach oraz Hong Kongu (SAR – Specjalny Region Administracyjny).

Oprócz omówienia podstawowych informacji o Chinach i ich sytuacji makroekonomicznej Raport porusza przede wszystkim zagadnienia dotyczące zasad inwestowania na rynku chińskim.

W szczególności omówione zostały regulacje prawne (np. formy inwestycji zagranicznych), podatkowe, celne, dotyczące nieruchomości i specjalnych stref ekonomicznych.

Pełna treść raportu KPMG „Inwestowanie w Chinach”

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ratalnie.com

Ratalnie.com to marka należąca do Lloyd Financial. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na łatwo dostępne pożyczki gotówkowe opierające się na polskim kapitale.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »