Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 3 

Jak założyć firmę we Francji?

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej nasze firmy mogą swobodnie świadczyć usługi na rynku francuskim. W efekcie Polska dla Francji jest 10. klientem i 15. dostawcą, pozostając największym, obok Rosji, partnerem handlowym w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Jeśli chcesz dołączyć do grona inwestorów we Francji, już teraz przeczytaj, jakie formalności musisz spełnić.

Jak założyć firme we Francji?
Jak założyć firme we Francji?

Każdy obcokrajowiec, który chce rozpocząć w jakiejkolwiek formie działalność gospodarczą we Francji, musi najpierw upewnić się, że ma prawo do prowadzenia takiej działalności:

• dostęp do niektórych rodzajów działalności zastrzeżony jest tylko dla obywateli Francji, dla obywateli państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub obywateli kraju, który ma podpisaną z Francją umowę wzajemną;

• do wykonywania niektórych form działalności wymagane są dyplom, doświadczenie zawodowe, uzyskanie zezwolenia wydanego przez organ administracyjny Francji.

Przystąpienie przez Polskę do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. otworzyło nowe możliwości prowadzenia działalności zarobkowej. Od tej chwili Polacy nie muszą uzyskiwać karty handlowca zagranicznego (fr. Carte d’identité de commerçant éranger).

Polski przedsiębiorca zamierzający prowadzić we Francji działalność gospodarczą może działać jako:
1) osoba fizyczna
2) lub osoba prawna.

Kilka rodzajów działalności wymaga spełnienia pewnych warunków, w tym uzyskania pozwolenia na ich prowadzenie, jak i złożenia stosownych gwarancji finansowych. Dotyczy to m.in. prowadzenia biura turystycznego, sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych, działalności ubezpieczeniowej, transportu towarów i osób, wynajmu pojazdów, prowadzenia apteki itd. Wykaz dziedzin objętych ww. ograniczeniami oraz wykaz instytucji uprawnionych do wydawania stosownych pozwoleń znajdziesz na stronie: www.parisentreprises.com (tytuł: Kit de créateur).

Liczba komentarzy:
dodano: 2012-01-10 10:08 przez:wolen
Najlepiej znaleźć jakąś kancelarię która ma tam przedstawicielstwo, pamiętam że my korzystaliśmy z usług mec. Karkoszki który ma sporo kontaktów we Francji
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówKalkulator amortyzacji
Leasing a kredytWzory umów

Społeczność

ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM