| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Zaświadczenie o dopuszczeniu do międzynarodowych przewozów samochodowych jest dokumentem niezbędnym do wykonywania działalności w tym zakresie. Jeżeli raz je uzyskałeś uważaj – nie oznacza to, że nie możesz go stracić.

Odmowa wydania lub przedłużenia terminu ważności zaświadczenia może nastąpić w przypadku:
- stwierdzenia w dokumentach złożonych przez rosyjskiego przewoźnika nieprawdziwych, niezgodnych z rzeczywistym stanem rzeczy informacji;
- jeżeli rosyjski przewoźnik nie spełnia warunków dopuszczenia do międzynarodowych przewozów samochodowych;
- wydania umotywowanej negatywnej opinii przez Państwowy Komitet Celny Federacji Rosyjskiej w sprawie wyników rozpatrzenia dokumentów złożonych przez rosyjskiego przewoźnika;
- anulowania zaświadczenia, jeżeli od tego czasu minął niecały 1 rok.

Decyzję o odmowie wydania lub przedłużenia terminu ważności zaświadczenia należy przekazać rosyjskiemu przewoźnikowi w formie pisemnej w terminie 3 dni od daty jej podjęcia z podaniem przyczyn odmowy.

Posiadacz zaświadczenia zobowiązany jest:
- przestrzegać przepisów prawa Federacji Rosyjskiej, warunków umów międzynarodowych zawartych przez Federację Rosyjską;
- zapewnić, aby kierowca środka transportu posiadał kartę dopuszczenia w trakcie wykonywania międzynarodowych przewozów samochodowych.

W przypadku przekształcenia osoby prawnej, zmiany jej nazwy lub siedziby lub zmiany nazwiska lub miejsca zamieszkania przedsiębiorcy indywidualnego należy, w terminie 15 dni złożyć wniosek o zmianę danych w zaświadczeniu i kartach dopuszczenia z załączonymi dokumentami potwierdzającymi zmianę danych.

Polecamy: Zakup gotowej sp. z o.o. na terenie Federacji Rosyjskiej

Przekazanie zaświadczenia innemu rosyjskiemu przewoźnikowi oraz kart dopuszczenia w celu wykorzystania do używania środka transportu nienależącego do posiadacza tego zaświadczenia lub przekazanego przez niego w posiadanie innej osobie jest zabronione.

Tym samym, w celu prowadzenia takiego rodzaju działalności gospodarczej należy uzyskać dopuszczenie do międzynarodowych przewozów samochodowych oraz zawrzeć obowiązkowe ubezpieczenie środka transportu od odpowiedzialności cywilnej.

Polecamy: Kiedy trzeba zapłacić CIT w Rosji

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji
Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Pismo "Niebieska Linia"

Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »