| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma za granicą

Jak obliczyć opłatę celną w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz działalność eksportowo-importową i działasz na rynku rosyjskim, nie możesz zapomnieć o piętnastodniowym terminie na uiszczenie ceł importowych oraz podatków. Czym jest opłata celna i jak ja obliczyć? »

Jak funkcjonuje system taryfowy w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zastanawiasz się jak uregulowane jest prawo celne w Rosji? Prowadząc firmę eksportowo-importową musisz być gotowy na niespodzianki. Zasady są bowiem mało przejrzyste, a dużą role w procedurze celnej odgrywa czynnik ludzki. »

Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zaświadczenie o dopuszczeniu do międzynarodowych przewozów samochodowych jest dokumentem niezbędnym do wykonywania działalności w tym zakresie. Jeżeli raz je uzyskałeś uważaj – nie oznacza to, że nie możesz go stracić. »

Jakie są ograniczenia w prowadzeniu działalności transportowej w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Działalność transportowa w Rosji jeszcze do niedawna podlegała obowiązkowi uzyskania licencji. Jeżeli planujesz założyć w Rosji firmę o charakterze transportowym, pamiętaj o ostatnich zmianach w przepisach. Co nowego się w nich pojawiło? »

Jak uniknąć podwójnego opodatkowania prowadząc firmę w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą zarówno na terenie Polski, jak i Rosji, to zmierzysz się z podwójnym opodatkowaniem. Co zrobić, aby fiskus nie zaglądał Ci dwa razy do portfela? Przeczytaj. »

Jak ustalić miejsce zamieszkania przy podwójnym opodatkowaniu w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Podwójne opodatkowanie to problem trapiący wielu przedsiębiorców. Obowiązek podatkowy ustalany jest m.in. na podstawie miejsca zamieszkania. Co w sytuacji, gdy z określonych powodów nie można go ustalić? »

Jak przedsiębiorca może uniknąć podwójnego opodatkowania w Rosji i Polsce

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli prowadzisz firmę w Polsce i Rosji, a Twój zysk został opodatkowany podwójnie, masz prawo do uzyskania zwrotu części pobranych przez fiskusa środków. »

Na czym polega podwójne opodatkowanie przedsiębiorców

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie? Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie? »

Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Prowadząc firmę w Polsce i posiadając status przedsiębiorcy zagranicznego w Federacji Rosyjskiej pamiętaj o podatku od majątku przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiesz co jest przedmiotem opodatkowania lub kiedy należy podatek uiścić – przeczytaj. »

Kiedy trzeba zapłacić jednolity podatek socjalny w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli podjąłeś decyzję o prowadzeniu działalności w Rosji jako przedsiębiorstwo zagraniczne to nie możesz zapomnieć o podatku socjalnym. Co to za podatek i kiedy należy go zapłacić? »

Zasady rządzące podatkiem VAT (NDS) w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Sprzedajesz towary, roboty lub usługi na terenie Rosji? Pora zapłacić rosyjski VAT, czyli NDS (Налог на добавленную стоимость). »

Kiedy trzeba zapłacić CIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Osoba prawna prowadząca działalność gospodarczą w Rosji jest opodatkowana CIT. Czy takie same reguły dotyczą przedsiębiorstw zagranicznych? »

Kto jest podatnikiem CIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej w Rosji, nie możesz zapomnieć o funkcjonującym w tym państwie systemie podatkowym. Przedsiębiorco, czy będziesz podlegał obowiązkowi płacenia podatków? »

Kto musi płacić PIT w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli przebywasz często w Rosji musisz pamiętać o regulacjach dotyczących podatku PIT. Osoba fizyczna, która uzyska certyfikat rezydenta i faktycznie przebywa na terytorium Federacji co najmniej 183 dni, objęta zostaje obowiązkiem podatkowym. »

Gwarancje dla inwestycji zagranicznych na terenie Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Boisz się, że prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji może wiązać się z problemami prawnymi i nierespektowaniem Twoich uprawnień? Przedsiębiorco, zapoznaj się z gwarancjami dla inwestycji zagranicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chrzanowska

Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Biznesu w ING Lease.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK