| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Otwarcie własnego biznesu to trudny proces. Wymaga nieszablonowych rozwiązań, oszczędzających czas i pieniądze, przy jednoczesnym znalezieniu niszy na rynku. Pomocną w tym zakresie ofertę, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu jednoosobowych firm i przedstawicieli wolnych zawodów przedstawił jeden z liderów bankowości dla firm PKO Bank Polski.

Bez nowoczesnych narzędzi nie da się prowadzić biznesu

„Dziś lepszy nie zjada gorszego, ale szybszy zjada wolniejszego” – te słowa jak mantrę powtarzają specjaliści od nowoczesnych rozwiązań na rynku. Dlatego taż ważny jest szybki rozwój firmy, wykorzystanie innowacyjnych narzędzi w biznesie i pełen dostęp do wszelkich funkcjonalności w dowolnym momencie. Nie ulega wątpliwości, że wszystko, co pozwala ograniczać koszty, zwiększać zysk i nie tracić czasu – powinno być priorytetem dla osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej. Rachunki bankowe oparte na innowacyjnych rozwiązaniach to idealny pomysł dla firm oczekujących kompleksowego i nowoczesnego zarządzania finansami. Dzięki nim, skorzystają z produktów bankowych w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, PKO Bank Polski uruchomił „Pakiet MOBILNY DLA FIRM” – ofertę, która została stworzona specjalnie z myślą o aktywnych i mobilnych przedsiębiorcach, ceniących całodobowy dostęp do wachlarza usług bankowych w telefonie. Pakiet ten umożliwia praktycznie bezkosztowe korzystanie z rachunku bankowego.

Bankowość mobilna to nieodwracalny trend na rynku. Praktycznie każdy nowo sprzedawany telefon jest smartfonem, a w taryfach operatorów telekomunikacyjnych standardem jest również pakiet danych w ramach abonamentu.  Pozwoliło to na zamianę zachowań i sposobów wykorzystania telefonu, nie tylko do standardowych rozmów czy SMS, ale do korzystania z wielu udogodnień, jakie dostarczają aplikacje mobilne – uważa Dariusz Dzwonnik z PKO Banku Polskiego.

Co znajduje się w pakiecie?

Pakiet „MOBILNY DLA FIRM” przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wykonujących wolne zawody.

W skład pakietu wchodzą:

 • prowadzenie rachunku bieżącego,
 • przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych,
 • przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO) z rachunku bieżącego,
 • przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO/BLIK),
 • wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO/BLIK) z bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO/BLIK),
 • przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO/BLIK),
 • wydanie karty debetowej,
 • dostęp do rachunku przez Internet w ramach iPKO

Dzięki aplikacji mobilnej klient może bezpłatnie wykonywać przelewy krajowe, wypłacić gotówkę z bankomatów oraz skorzystać z funkcjonalności płatnościowych IKO takich jak płatność w sklepach internetowych, wykonanie przelewu na numer telefonu (również klienta, który nie posiada konta w PKO). Ciekawą funkcją jest również  przekazanie  gotówki na odległość za pośrednictwem dowolnego bankomatu PKO Banku Polskiego z wykorzystaniem funkcji czeków. Takie rozwiązanie może być wykorzystane w sytuacji konieczności wyposażenia pracownika w gotówkę lub przekazania kontrahentowi np. zaliczki - dodaje Dariusz Dzwonnik z PKO BP.

Warto dodać, że pakiet oferowany jest zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Banku.

Pakiet oparty jest na wykorzystaniu aplikacji IKO. Dzięki temu umożliwia za pośrednictwem tejże aplikacji na  m.in.:

 • zlecanie przelewów, sprawdzanie salda i historii operacji,
 • przyjmowanie płatności na numer telefonu,
 • wypłatę gotówki w bankomatach,
 • przekazywanie środków za pośrednictwem elektronicznych czeków realizowanych w bankomatach

Słowo o kosztach

Nową ofertę PKO Banku Polskiego charakteryzuje szereg funkcjonalności, za które klienci nie muszą płacić. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 0 zł, pod warunkiem wykonania w danym miesiącu przelewu do ZUS i dokonania operacji kartą debetową do rachunku na sumę co najmniej 700 złotych. W przypadku nie spełnienia tych warunków opłata miesięczna za pakiet wyniesie 15 zł.

Ponadto za 0 zł udostępniane są przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych, a także przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO). Klienci nie płacą także dodatkowo, za przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO) oraz za wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO) z bankomatów PKO Banku Polskiego.

W ramach pakietu bezkosztowe jest również przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO), przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO), wydanie karty debetowej, dostęp do rachunku przez Internet, wyciąg elektroniczny, wpłaty we wpłatomatach (w kwocie pojedynczej wpłaty do 5 tys. zł), a także korzystanie z platformy do prowadzenia księgowości przez okres 6 miesięcy.

Ważna jest również możliwość skorzystania z dodatkowych środków od chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz otwarcia rachunku w Banku. PKO umożliwia nowym firmom skorzystanie z usługi dopuszczalnego salda debetowego bez konieczności przedstawienia dokumentów finansowych. Limit waha się od 1 tys. zł (dostępny już od dnia otwarcia rachunku) do 20 tys.

Oczywiście rachunek, który opiera się na mobilnych rozwiązaniach ma swoje mankamenty. Korzystanie z usług standardowych poprzez oddział bankowy będzie generowało wyższe opłaty, niż przy pozostałych pozycjach w ofercie PKO Banku Polskiego. Decydując się na skorzystanie z pakietu „Mobilnego dla firm” lepiej zatem korzystać ze wszystkich funkcjonalności online, niż kierować swoje kroki do banku. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z naprawdę konkurencyjnej oferty na rynku, gdzie większość operacji wykonamy bezpłatnie. Ale to nie wszystko…

Bonusy

Co ważne, dzięki pakietowi, klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z dodatkowych usług jak szybkafaktura.pl, bezpłatnie przez okres 6 miesięcySzybkafaktura.pl to platforma księgowości online, dzięki której można wystawić fakturę lub każdy inny dokument przychodowy, skontrolować finanse swojej firmy i automatycznie rozliczyć podatki

Pakiet mobilny dla firm można uruchomić w oddziale lub zdalnie na dwa sposoby (składając wniosek online możemy zdecydować czy umowę ma dostarczyć kurier, czy wolimy ją podpisać w oddziale).

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mKsiegowa.pl program księgowy

mKsiegowa.pl to program księgowy online dla spółek, stowarzyszeń i fundacji. Magazyn online. Efaktura.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »