| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Nastroje konsumenckie coraz lepsze

Nastroje konsumenckie coraz lepsze

Wrzesień 2009 roku to szósty z kolei miesiąc poprawy nastrojów konsumenckich polskiego społeczeństwa – podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Eksperci GUS podają, że obserwowane w ostatnich kilku miesiącach pozytywne tendencje zmian wskaźników ufności konsumenckiej dotyczą niemal wszystkich podstawowych czynników, które mają wpływ na kształtowanie poziomu i kierunku zmian konsumpcji gospodarstw domowych.

Wzrasta ufność konsumentów

We wrześniu tego roku wskaźnik ufności konsumenckiej, który opisuje obecne tendencje konsumpcji indywidualnej wzrósł do poziomu 19,2 proc. W porównaniu do sytuacji w marcu, w którym zanotowano najniższą wartość tego wskaźnika w tym roku, bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej poprawił się o 11,1 proc.

Zobacz: Jaki płacisz podatek, taki dostaniesz kredyt

Z kolei wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej osiągnął poziom 27,9 proc. W porównaniu do marca, w którym także zanotowano jego najniższą wartość wskaźnik ten wzrósł o 14,3 proc.

Polacy wierzą we wzrost gospodarczy

Z obserwacji GUS wynika, że w ciągu ostatnich sześciu miesiącach znacząco poprawiła się ocena ogólnej sytuacji gospodarczej kraju i oczekiwanych zmian w sytuacji finansowej gospodarstw domowych. W okresie od marca do lipca br. znacznie poprawiły się także oceny dokonywania ważnych zakupów.

Z kolei niewielką i w dalszym ciągu powolną poprawę notuje się w zakresie osiągniętych zmian w sytuacji finansowej i oczekiwanych możliwości oszczędzania pieniędzy przez gospodarstwa domowe.

Zobacz: Czy finansować działalność gospodarczą funduszami poręczeniowymi?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK