| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Jak polski przedsiębiorca może odbyć staż w europejskiej firmie?

Jak polski przedsiębiorca może odbyć staż w europejskiej firmie?

Polscy przedsiębiorcy mają okazję podpatrzeć jak działają europejskie firmy. Komisja Europejska zachęca właścicieli firm, zarówno początkujących jak i doświadczonych przedsiębiorców, do wzięcia udziału w Programie wymiany przedsiębiorców w Europie i odbycia półrocznego stażu w jednym z przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie UE.

W ramach przedsięwzięcia KE „Erasmus” dla młodych przedsiębiorców stażyści będą mieli okazję uczyć się od najlepszych oraz zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne w prowadzeniu własnej firmy. Z kolei bardziej doświadczeni przedsiębiorcy otrzymają szansę nawiązania współpracy i kontaktów handlowych z innymi przedsiębiorcami działającymi na terenie Unii.

Początkujący i doświadczeni polscy biznesmeni, zainteresowani stażem w UE powinni do 29 maja br. złożyć podanie online za pośrednictwem strony internetowej www.erasmus-entrepreneurs.eu, a następnie wybrać jedną z Organizacji Pośredniczących odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne, związane z wyjazdem i pobytem na stażu.

Zobacz: Nastroje konsumenckie coraz lepsze

W Polsce funkcje Organizacji Pośredniczących pełnią: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu. Dane kontaktowe pozostałych Organizacji Pośredniczących działających w innych państwach członkowskich UE są dostępne na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu.

Na powyższej stronie internetowej znajdują się także dane dotyczące zakresu przedmiotowego i podmiotowego oraz odnośnie pokrycia kosztów podróży i pobytu w miejscu odbywania stażu.

Materiały do pobrania:

Przewodnik użytkownika

Ulotka o programie w wersji polskiej i angielskiej

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Jaworski

Specjalista do spraw IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK