| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Jak polski przedsiębiorca może odbyć staż w europejskiej firmie?

Jak polski przedsiębiorca może odbyć staż w europejskiej firmie?

Polscy przedsiębiorcy mają okazję podpatrzeć jak działają europejskie firmy. Komisja Europejska zachęca właścicieli firm, zarówno początkujących jak i doświadczonych przedsiębiorców, do wzięcia udziału w Programie wymiany przedsiębiorców w Europie i odbycia półrocznego stażu w jednym z przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie UE.

W ramach przedsięwzięcia KE „Erasmus” dla młodych przedsiębiorców stażyści będą mieli okazję uczyć się od najlepszych oraz zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne w prowadzeniu własnej firmy. Z kolei bardziej doświadczeni przedsiębiorcy otrzymają szansę nawiązania współpracy i kontaktów handlowych z innymi przedsiębiorcami działającymi na terenie Unii.

Początkujący i doświadczeni polscy biznesmeni, zainteresowani stażem w UE powinni do 29 maja br. złożyć podanie online za pośrednictwem strony internetowej www.erasmus-entrepreneurs.eu, a następnie wybrać jedną z Organizacji Pośredniczących odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne, związane z wyjazdem i pobytem na stażu.

Zobacz: Nastroje konsumenckie coraz lepsze

W Polsce funkcje Organizacji Pośredniczących pełnią: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu. Dane kontaktowe pozostałych Organizacji Pośredniczących działających w innych państwach członkowskich UE są dostępne na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu.

Na powyższej stronie internetowej znajdują się także dane dotyczące zakresu przedmiotowego i podmiotowego oraz odnośnie pokrycia kosztów podróży i pobytu w miejscu odbywania stażu.

Materiały do pobrania:

Przewodnik użytkownika

Ulotka o programie w wersji polskiej i angielskiej

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

2BE.pl

Grupa Adweb

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK