| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Jak uzyskać kredyt technologiczny?

Jak uzyskać kredyt technologiczny?

Kredyt technologiczny jest udzielany przedsiębiorcy przez bank w celu realizacji inwestycji technologicznej. Kredyt technologiczny jest częściowo spłacany ze środków Funduszu Kredytu Technologicznego w formie premii technologicznej, do wysokości i na warunkach określonych w ustawie. Jak uzyskać kredyt technologiczny?

Bank kredytujący

Bank kredytujący nie może uzależnić udzielenia kredytu technologicznego od ilości wywożonych przez przedsiębiorcę towarów lub usług w ramach prowadzonej przez niego działalności wywozowej ani od uprzywilejowania towarów krajowych względem towarów importowanych, ani udzielić kredytu technologicznego na utworzenie i funkcjonowanie sieci dystrybucyjnej ani na inne wydatki bieżące związane z prowadzeniem działalności wywozowej.

Bank nie może również uzależnić udzielenia kredytu technologicznego od ceny lub ilości produktów rolnych nabytych od producentów rolnych lub wprowadzonych na rynek ani od przekazania środków kredytu w części lub w całości producentom surowców rolnych.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o braku zaległości podatkowych

Oprocentowanie i warunki kredytu

Oprocentowanie kredytu technologicznego nie może być wyższe niż średnie oprocentowanie pozostałych kredytów inwestycyjnych udzielanych przez bank kredytujący.

Jeśli chodzi o warunki udzielenia takiego kredytu, w szczególności prowizje i opłaty, nie mogą być one mniej korzystne niż warunki proponowane przy udzielaniu przez bank kredytujący innych kredytów inwestycyjnych.

Banki mogą  zawierać umowy o udzielenie kredytu technologicznego do dnia 31 maja 2014 r.

Wniosek o udzielenie kredytu technologicznego

Gwarancje de minimis dla przedsiębiorców

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Zawadzka-Siesicka, MarokoArt.com

MarokoArt.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »