| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Zaświadczenie o braku zaległości podatkowych

Zaświadczenie o braku zaległości podatkowych

Zaświadczenie o braku zaległości podatkowych może być potrzebne przedsiębiorcy przy zakupie na raty lub staraniu się o kredyt hipoteczny. Kiedy można złożyć wniosek o zaświadczenie o braku długów podatkowych? Kiedy wydanie zaświadczenia wymaga zgody podatnika?

Kiedy zgoda podatnika nie jest wymagana?

Zgoda podatnika na wydanie zaświadczenia nie będzie wymagana, jeżeli z żądaniem występuje małżonek podatnika pozostający z nim we wspólności majątkowej. Małżonek podatnika będzie musiał złożyć oświadczenie o pozostawaniu z podatnikiem we wspólności majątkowej pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.

Czynności sprawdzające urzędu skarbowego

Jak musi być wyrażona zgoda podatnika?

Wydanie zaświadczenia na żądanie wskazanych wymaga zgody podatnika wyrażonej na piśmie. Jego podpis musi być urzędowo lub notarialnie poświadczony, chyba że podstawę do wydania zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub  stwierdzającego stan zaległości, związanych z działalnością gospodarczą stanowi zgoda podatnika wyrażona na piśmie, z jego podpisem i pieczęcią używaną dla celów tej działalności.

Gdy wydanie zaświadczenia jest uzależnione od zgody podatnika – termin do wydania zaświadczenia oblicza się od dnia złożenia oświadczenia podatnika wyrażającego zgodę.

Procedura zawieszenia postępowania podatkowego

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stachowiak

Marketing Team Leader w firmie HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK