| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Współpraca B2B - akcje marketingowe na polskim rynku

Współpraca B2B - akcje marketingowe na polskim rynku

Wiele firm w ostatnich latach uzyskuje wysokie wyniki rozpoznawalności na rynku biznesowym i konsumenckim dzięki budowaniu sieci współpracy B2B. Łączenie sieci marketingowych, promocyjnych i handlowych jest sposobem na uzyskanie zainteresowania firm z wybranych sektorów oraz klientów szukających powszechnych i szerokich baz danych, baz klientów i baz firm. Znacznym utrudnieniem są jednak trudności w ocenie prezentowanych firm i ofert oraz zakres działania wybranego portalu (różne sektory, różnorodne firmy, różne województwa).

Obecnie działające portale marketingowe i handlowe uzyskują nowych klientów i internautów oraz wejście  na rynki międzynarodowe. Budowanie coraz szerszej współpracy na polskim rynku oraz dobre perspektywy rozwoju na kolejne lata buduje dobrą reputacje i zachęcają do rozwoju współpracy. Najczęściej podstawowe wpisy są darmowe, firma uzyskuje nową promocje a portal pośredniczący nowego współpracownika i popularność, nowych klientów i internautów. Szeroko oferowane są oferty współpracy, sprzedaży i zakupu za opłatą. Dodatkowo portale pośredniczące oferują promocje tj. mailing, wprowadzanie słów kluczowych, poprawa miejsca w wyszukiwarkach czy banery i wpisy na stronie głównej. Za opłatą prowadzone są badania wyników firmy, zainteresowania i sprzedaży.

Zakładamy firmę – podatki i składki ZUS

Obciążeniem dla portali pośredniczących jest bardzo szeroka baza oraz trudności w ocenie firm i jej produktów. Wiele firm prezentuje jednak ciekawe oferty i produkty o wysokiej jakości, znane i popularne. Firmy działające na rynku polskim od wielu lat, znane szukające nowych rynków zbytu i prezentacji. Internet jest bardzo szybko rozwijającym się pośrednikiem w handlu i reklamie.  W ostatnim okresie wiele portali wprowadziło publikacje biznesowe, wpisy dotyczące rynku i komentarze rynkowe. Wprowadzane są również wydawnictwa i magazyny przez portale pośredniczące.

Główną zaletą tego sposobu handlu i promocji jest zebranie danych, prezentacji i wprowadzenie wyszukiwarek tematycznych. W ostatnich latach w ramach handlu internetowego wprowadzano wiele rozwiązań. Jednym z pierwszych ogólnopolskich portali były aukcje internetowe. Obecnie zostało Allegro, które nadal rozwija się i zdobywa internautów i firmy oraz kilka branżowych aukcji. Kolejnym rozwiązaniem dla handlu internetowego były portale branżowe, sektorowe i firmowe. Większość jednak nie uzyskała wystarczającego zainteresowania. Blogi, portale komentarzy i opinii nie przekonały wielu użytkowników Internetu i firm. Prezentacje firm i produktów na portalach wydawniczych i branżowych funkcjonują od wielu lat. W większości są to rozbudowane portale polskich wydawnictw, firm znanych od dawna, cenionych przez firmy i kupujących.

Dotacje i mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK