| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Konto dla firmy – jakie wybrać?

Konto dla firmy – jakie wybrać?

W jakim banku założyć rachunek bankowy dla firmy? Poznaj słabe i mocne strony oferty banków.

Po licznych kuszących ofertach dla klientów indywidualnych, nie tylko kont, banki udowadniają, że nie zapomniały także o tych, którzy prowadzą własną działalność. Wszystko to po to, by przekonać, że rachunek firmowy najlepiej prowadzić w tym właśnie banku, a nie u konkurencji.

Przedsiębiorco, zwiększ swój zysk

Pierwszą zmianą, na którą warto zwrócić uwagę jest oferta Idea Banku. Jeśli otworzymy u nich konto „Firma to Zysk” możemy liczyć na ponadstandardowe traktowanie. Po pierwsze nasze konto firmowe będzie wysoko oprocentowane – przez pierwszy rok 5%, a w kolejnych latach oprocentowanie będzie zależeć od stopy rynkowej WIBOR. Ale to nie wszystko. Każdy przedsiębiorca może otrzymać premię w postaci dodatkowego oprocentowania na rachunku za odpowiednio wysokie wpływy. 

Sposób, oraz zasady, naliczania dodatkowych procentów prezentuje poniższa tabela:

Sposób podwyższania oprocentowania w IDEA Banku

5% + 0,25 pp

Wpływ na Rachunek: 10 001 PLN – 20 000,00 PLN

5% + 0,50 pp

Wpływ na Rachunek: 20 001 PLN – 40 000,00 PLN

5% + 0,75 pp

Wpływ na Rachunek: 40 001 PLN – 50 000,00 PLN

5% + 1,00 pp

Wpływ na Rachunek: 50 001 PLN i wyższy

Podwyższenia oprocentowania Bank dokonywać będzie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym aktywowany został Rachunek. Bank będzie dokonywać analizy Wpływu na Rachunek i zmieniać na jego podstawie wysokość oprocentowania w okresach miesięcznych, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego.

Polecamy: Kredyty odnawialne dla firm - ranking

Po roku, zamiast gwarantowanych 5% otrzymamy oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR – w chwili obecnej wynosi on między 4,89 a 5,14 – w zależności od okresu. Jak widać jest to podobny poziom jak w pierwszym roku. W kolejnych latach sposób naliczania dodatkowego oprocentowania nie zmienia się! Bank gwarantuje, że tak ustalane oprocentowanie obowiązuje bezterminowo.

Idea Bank oferuje nawet do 6% na koncie firmowym – to znacznie więcej niż na firmowych lokatach. W dodatku możemy w dowolnej chwili wypłacać zgromadzone środki bez żadnych opłat i ograniczeń.

Za każdą transakcję dokonaną za pomocą karty debetowej wydanej do konta dostaniemy 1% zwrotu. Wydając 1000 zł dostaniemy 10 zł z powrotem. Może się wydawać, że 1% to niewiele, ale warto zwrócić uwagę, że nie ma żadnych ograniczeń, co do towarów, jakie kupujemy, ani u kogo (co jest częstą zmorą programów cashback).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ireneusz Szczęsny

Ireneusz Szczęsny, Kierownik Zespołu Wsparcia Operacyjnego w Link4

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK