| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Limit kredytowy pozwoli rozwinąć się firmie

Limit kredytowy pozwoli rozwinąć się firmie

Szybki i wygodny kredyt w rachunku bieżącym firmy to dobre rozwiązanie, jeśli Twoje przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowego kapitału na rozszerzenie profilu działalności lub przezwyciężenie chwilowego kryzysu. Banki dysponują szerokim wachlarzem korzystnych ofert dla firm.

Każda osoba prowadząca swój własny biznes wie, że to ciężki kawałek chleba. Ogrom pracy, który trzeba włożyć w utrzymanie firmy nie zawsze jest adekwatny do osiągniętych zysków. Jednakże zwykle jest to zajęcie satysfakcjonujące. Co jednak zrobić w momencie, gdy dobrze prosperująca firma ma przejściowe problemy lub chce się dalej rozwijać, a brak na to środków finansowych?

Limit kredytowy dodatkowym źródłem finansowania

Banki posiadają w swej ofercie szeroki wachlarz kredytów dla firm. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt w rachunku bieżącym. Pozwala on na wykorzystanie w dowolnym momencie środków na rachunku bieżącym firmy, prowadzonym przez bank udzielający kredytu. Możemy w ten sposób zwiększyć środki finansowe firmy przeznaczone na spłatę aktualnych należności, zakup sprzętu lub po prostu zabezpieczyć się na wszelki wypadek, by w momencie pojawienia się dobrej okazji nie szukać dodatkowego źródła finansowania.

Polecamy: Twoja firma potrzebuje środków? Sprawdź najlepsze kredyty obrotowe!

Warunki uzyskania kredytu

W celu uzyskania kredytu w rachunku bieżącym należy złożyć wniosek i przedstawić dokumenty wymagane przez bank w celu ustalenia zdolności kredytowej. Zwykle banki wymagają, aby podmiot ubiegający się o pożyczkę tego typu był ich klientem przez dłuższy czas. Możliwe jest jednak także uzyskanie kredytu po przedstawieniu historii rachunku z poprzedniego banku, w którym było prowadzone konto firmowe. Wysokość kredytu w rachunku, czyli limit, ustalana jest na podstawie wysokości obrotów na rachunku bieżącym, zdolności kredytowej, rodzaju i wysokości zabezpieczeń spłaty. Kredyt w rachunku udzielany jest na 12 miesięcy. Może zostać przedłużony na kolejny okres, jeśli jest regularnie spłacany, a bank uzna firmę za rzetelnego kredytobiorcę. Dodatkową zaletą kredytu w rachunku jest to, że każda wpłata na konto zmniejsza zadłużenie, a co za tym idzie wysokość naliczanych odsetek.

Nawet 10 000 zł od BGŻ

Ciekawą ofertę debetu w rachunku bieżącym ma Bank BGŻ. Posiadacze rachunku bieżącego z pakietem Biznes Lider Plus mogą skorzystać z oferty limitu w wysokości sięgającej nawet 10 000 zł bez przedstawiania prognoz finansowych czy zaświadczeń z US czy ZUS. Okres kredytowania może wynieść maksymalnie 36 miesięcy, a za udzielenie tego kredytu bank nie pobierze prowizji przygotowawczej. Wystarczy, że firma działa co najmniej 10 miesięcy. Zabezpieczeniem kredytu są wpływy na rachunek firmy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK