| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku

Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku

118 wydarzeń, 34 partnerów, 30 firm i 20 instytucji prezentujących się na Targach Innowacji, niezliczona ilość spotkań i całe województwo zaangażowane w wyjątkowy projekt – to najkrótsze z możliwych podsumowań zakończonego 31 maja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwalu, który od czterech edycji pokazuje jak ważne miejsce w naszym życiu zaczynają zajmować innowacyjne rozwiązania.

Wirtualna podróż po krainie innowacji

Tegoroczna edycja Festiwalu mogła zaskoczyć nie tylko liczbą zaangażowanych firm i partnerów, ale także prezentowanymi rozwiązaniami i realizacjami – odwiedzający Małopolskie Targi Innowacji mogli zobaczyć takie projekty jak kadłub nowatorskiej łodzi wielofunkcyjnej, bezzałogowy samolot obserwacyjny FT03, zaawansowane i zróżnicowane systemy i rozwiązania z zakresu IT, niemający konkurencji na rynku „Turborozpalacz”, opatentowaną Myjkę Dynamiczną S-30 Evolution, bolid wyścigowy zbudowany przez studentów AGH czy będące prawdziwą gratką dla miłośników wirtualnej rzeczywistości okulary Oculus Rift. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko wyposażone w drukarkę 3D, która umożliwiała wykonanie własnej lampki USB, a także interaktywne stoisko oferujące możliwość stworzenia wyjątkowego robota, wykonującego wgrane wcześniej polecenia. Mały Rynek na jeden dzień stał się świątynią innowatorów i osób zainteresowanych tą gałęzią nauki i gospodarki. A kim są Ci dzisiejsi innowatorzy? Próbował to wyjaśnić Roman Ciepiela, wicemarszałek Województwa Małopolskiego:

- Słowo to ma kilkadziesiąt różnych synonimów – stwierdził wicemarszałek – Innowator to z pewnością lider życia społecznego i gospodarczego. Takich ludzi jest w społeczeństwie zazwyczaj tylko ok 2%. Chodzi o to, by nie tylko te osoby znaleźć i pomóc im realizować ich projekty, ale także tworzyć z nich przywódców opinii. Jednym z zadań innowatorów jest przecież uświadamianie społeczeństwu potrzeby zmiany  - dodał.

Zmiany te zachodzą bardzo szybko – rzeczy dziś pozornie nierealne, już jutro mogą stać się elementem rzeczywistości. Dlatego z ciekawością i uwagą będziemy je śledzić przez cały rok – aż do kolejnego spotkania na Małopolskim Festiwalu Innowacji.

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji, warsztatów Przy kawie o innowacjach jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu systemowego Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt Pilotażowy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK