| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Co warto wiedzieć o eIDAS?

Co warto wiedzieć o eIDAS?

Parlamentu Europejski i Rada pracują nad rozporządzeniem w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym. Parlament Europejski dnia 3 kwietnia br. przyjął w pierwszym czytaniu projekt tego rozporządzenia, w skrócie zwanego właśnie eIDAS. Co warto o nim wiedzieć?

Rozporządzenie ma obowiązywać od 1 lipca 2014 r. Będzie ono regulować między innymi kwestie związane z podpisem elektronicznym i ma w ciągu dwóch lat zastąpić wszystkie krajowe ustawy o podpisach elektronicznych. Jednolite normy mają oczywiście na celu upowszechnienie stosowania podpisów elektronicznych, które obecnie (przynajmniej moim zdaniem) nie cieszą się chyba zbytnią popularnością. Oczywiście nie zapomniano o całej sferze związanej z bezpieczeństwem.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zapisz się na nasz Newsletter!

Czy nowe rozwiązania prawne dotyczące podpisów elektronicznych (i w ogóle identyfikacji elektronicznej) pozytywnie wpłyną na prowadzenie biznesu w cyberprzestrzeni, przede wszystkim na terenie UE? Czy nowe przepisy ułatwią nawiązywanie kontaktów biznesowych przez przedsiębiorców z różnych państw Unii?

Poczekamy, zobaczymy.

Niedawno bo w dniach 4-6 czerwca 2014 roku, w Międzyzdrojach, odbyła się kolejna już edycja corocznego Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego, która z oczywistych względów koncentrowała się na nowym rozporządzeniu.

Podpis elektroniczny dla przedsiębiorcy

Autor: Jarosław Góra – Adwokat

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »