REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firmy rodzinne – źródło innowacyjnych pomysłów i przyszłość gospodarki

Firma rodzinna
Firma rodzinna

REKLAMA

REKLAMA

12 i 13 listopada 2013 roku odbyła się Konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, w ramach, której przedsiębiorcy od lat prowadzący familijne biznesy, wymienili się doświadczeniami i uchylili rąbka tajemnicy, opowiadając co stoi za sukcesami ich firm. Nie obyło się też bez szukania wspólnych rozwiązań, które umożliwiałyby harmonijny rozwój firmom rodzinnym.

REKLAMA

Pierwszego dnia Konferencji odbył się niezwykle interesujący panel dyskusyjny pt.: „Innowacyjność Firm Rodzinnych”. Jego gośćmi byli między innymi Piotr Voelkel (Vox), Ewelina Narożna-Domska (Oleowita) i Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka (Loft 37). Wydarzenie uświetnili swoją obecnością goście specjalni: Bożena Lubińska-Kasprzak, Prezes PARP, Małgorzata Marcińska oraz Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej. Prelegenci zgodnie doszli do konkluzji, że bycie innowacyjnym dla małych firm oznacza ich być albo nie być, dlatego bardziej się starają, bo na rynku pozostają najlepsze firmy niebojące się zmian i odważnych decyzji. Z tej też przyczyny Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych zamierza lobbować na rzecz dofinansowania familijnych podmiotów gospodarczych. Jest na to realna szansa. Zgodnie z założeniami Projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 szykuje się kolejna pula dotacji w ramach zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki. Uczestnicy Konferencji są przekonani, że subwencje te należą się przede wszystkim firmom prowadzonym przez rodziny.

REKLAMA

Drugi dzień konferencji  pt. „Społeczne i Gospodarcze Znaczenie Firm Rodzinnych” odbył się pod auspicjami Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który w swoim przemówieniu podkreślał, że firmy rodzinne wyznaczają do dzisiejszego dnia kierunek naszych marzeń o polskiej przedsiębiorczości, stabilności firm i osiągnięciach w każdym obszarze. Prezydent zwrócił też uwagę na fakt, że Kancelaria Prezydenta intensywnie pracuje nad projektami zmierzającymi do poprawy funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, w tym firm rodzinnych. Wskazał m.in. na zgłoszony do Sejmu projekt zmian w ustawie o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, a także rekomendacje zawarte w Zielonej Księdze dotyczącej systemu stanowienia prawa w Polsce.

REKLAMA

Tego dnia gościem specjalnym był Matti T. Vanhanen, Dyrektor Zarządzający Finnish Family Firms Association, który w latach 2003-2010 pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów Finlandii. Opowiedział zebranym o fińskim modelu wspierania innowacyjności w sektorze firm rodzinnych, który polega między innymi na promowaniu roli przedsiębiorstw rodzinnych, wdrażaniu przyjaznych rozwiązań prawnych i podatkowych tego typu podmiotom gospodarczym. Warto czerpać z tych doświadczeń.

Firmy rodzinne stabilizują polską gospodarkę, stanowią jej trzon, tworzą miejsca pracy i wyróżniają się szczególną kulturą organizacyjną oraz misją. Ich znaczenie społeczne jest nie do przecenienia. Dlatego w interesie publicznym i ekonomicznym leży ułatwianie im działania i dofinansowanie w miarę możliwości Państwa. Konferencja Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych stanowi ważny wspólny głos przedsiębiorców, interesariuszy i władz na najwyższym szczeblu. To dobrze rokuje na przyszłość.

Konferencję można było oglądać on-line.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji na http://firmyrodzinne.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA