| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Misja przedsiębiorstwa

Misja przedsiębiorstwa

Myślenie o produkcji, sprzedaży czy nawiązaniu kontaktów z potencjalnymi kontrahentami często pochłania całą uwagę przedsiębiorcy rozkręcającego małą firmę. Niestety sam pomysł na przedsiębiorstwo to nie wszystko o co musi zadbać inwestor, który chce osiągnąć sukces rynkowy.

Jednym z głównych elementów dobrego zarządzania firmą jest określenie misji przedsiębiorstwa. Misją przedsiębiorstwa to jawna i publiczna deklaracja wartości, która w pewien sposób uzasadnia istnienie danej jednostki. Jest to również swoiste ukonkretnienie pomysłu na przedsiębiorstwo. Odpowiada na pytania – Co? Dla kogo? Jak? Gdzie? Dlaczego?

Formułując misję firmy warto też pamiętać o zasadach zwięzłości (lakoniczności), elastyczności (dopuszczeniu możliwości zmian) i oryginalności.

Zobacz: Prawa przedsiębiorcy, którego kontrahent popadł w zwłokę

Slogan czy wielozadaniowy opis?

Misja jest publikowana w oficjalnych dokumentach firmy i wykorzystywana w reklamie przedsiębiorstwa. Jej adresatami są wszystkie osoby, grupy społeczne, instytucje czy firmy, które mają wpływ na jej działalność.

Formy misji firm działających na rynku są bardzo różnorodne. Czasem jest to jedynie krótkie stwierdzenie lub slogan. Dobrze sformułowana misja ułatwia m.in. określenie celów strategicznych i wybór strategii działania firmy. Pomaga w kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy, a także mobilizuje do doskonalenia funkcji firmy we wszystkich ważnych obszarach jej działania.

Ponadto poprawnie sformułowana misja przedsiębiorstwa może wpłynąć na dynamikę pracy w firmie, gdyż jest to wartość dla pracowników.

Zobacz: Przedsiębiorstwo - czym tak naprawdę jest?

Misja jednego ze sklepów internetowych została sformułowana w jednym zdaniu:
Naszą misją jest zapewnienie klientom szerokiego asortymentu produktów oferowanych przez maksymalnie bezpieczny, czynny 24 godziny na dobę, nowoczesny sklep internetowy.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Poprawnie sformułowana misja przedsiębiorstwa może wpłynąć na dynamikę pracy w firmie, gdyż jest to wartość dla pracowników.
Poprawnie sformułowana misja przedsiębiorstwa może wpłynąć na dynamikę pracy w firmie, gdyż jest to wartość dla pracowników.

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Jastrzębski

Adwokat, specjalista w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK