| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Zmiana adresu spółki w KRS

Zmiana adresu spółki w KRS

Zmiana danych spółki z o.o. i spółki akcyjnej wpisanych w KRS jest obligatoryjnym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Najważniejszym dokumentem dla nas do dokonania tej czynności jest formularz KRS-Z3.

DWIE MOŻLIWOŚCI

Chcąc dokonać zmiany adresu w KRS musimy się zastanowić czy adres spółki nadal będzie adresem siedziby spółki czy adres spółki wiąże się ze zmianą ów siedziby. W pierwszym przypadku gdy oba adresy pozostają bez zmian nie ma potrzeby dokonywania zmian w umowie spółki. Jedynym obowiązkiem jest dokonanie wpisu w KRS. W drugim przypadku gdy adres spółki jest inny niż siedziby obligatoryjną czynnością jest zmiana umowy spółki.                                                                       

Jak założyć przyzakładowy klub dziecięcy lub żłobek?

CO JEST KONIECZNE

Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym przewiduje, że aby dokonać zmiany  w rejestrze przedsiębiorców trzeba posłużyć się tylko i wyłącznie urzędowym formularzem. Formularz, o który nam chodzi to KRS-Z3 i nosi nazwę wniosku o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców. Wniosek można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (ms.gov.pl). Do wniosku koniecznie należy dołączyć dokumenty potrzebne dla innych urzędów a konkretnie dla ZUS (formularz ZUS ZPA), US (wniosek aktualizacyjny NIP-2), GUS (formularz RG-1). Umowę najmu lokalu, potwierdzenie zapłacenia opłaty sądowej i w przypadku zmiany adresu spółki uchwałę zarządu.

Porozmawiaj na Forum !

KOSZTY

Istotną kwestia są koszty, które przedsiębiorca musi ponieść w związku ze złożeniem wniosku a jest  to kwota 250 PLN za znaczki sądowe i 250 PLN za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Bariery rozwoju mikroprzedsiębiorstw w 2014 roku

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Pysz

Doradca podatkowy nr 11335

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK