| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Korygowanie deklaracji DEK lub informacji INF w PFRON

Korygowanie deklaracji DEK lub informacji INF w PFRON

Dowiedz się jakie są zasady korygowania deklaracji DEK i informacji INF w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Korekta deklaracji lub informacji przez pracodawcę powinna nastąpić poprzez złożenie dokumentu korygującego sporządzonego z bieżącą datą wypełnienia.

Jeśli korekta powoduje zmniejszenie wysokości zobowiązania należy przesłać dodatkowo pisemne uzasadnienie przyczyny korekty wraz z dokumentami na jej potwierdzenie (art. 272 Ordynacji podatkowej).

Wezwanie pracodawcy przez PFRON do skorygowania deklaracji lub informacji może nastąpić w przypadku stwierdzenia przez Fundusz, że deklaracja lub informacja została wypełniona niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste pomyłki. Wraz z wezwaniem pracodawcy do jej skorygowania dokumantu, PFRON może wystąpić o złożenia niezbędnych wyjaśnień, wskazując przyczyny, z powodu których informacje zawarte w deklaracji lub informacji podaje się w wątpliwość (art. 274 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej).

Polecamy: Dofinansowanie pensji osoby niepełnosprawnej - nowe zasady od 1 września 2012

Korekta deklaracji lub informacji przez PFRON może nastąpić w przypadku stwierdzenia przez PFRON, że deklaracja lub informacji wypełniono niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste pomyłki.

Fundusz na postawie art.274 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej:

  • Koryguje deklaracje lub informacje, dokonując stosownych poprawek lub uzupełnień, jeżeli zmiana wysokości zobowiązania podatkowego, w wyniku tej korekty nie przekracza kwoty 1.000 zł;
  • Uwierzytelnia kopię skorygowanej deklaracji lub informacji;
  • Doręcza pracodawcy uwierzytelnioną kopię skorygowanej deklaracji lub informacji wraz z informacją o związanej z korektą zmianie wysokości zobowiązania podatkowego.

Pracodawca na dokonaną przez PFRON korektę może wnieść sprzeciw w terminie 14 dni od dnia doręczenia uwierzytelnionej kopii skorygowanej deklaracji lub informacji. Wniesienie sprzeciwu anuluje korektę.

Polecamy: Rejestracja osób niepełnosprawnych prowadzących działalność w PFRON - krok po kroku

W razie niewniesienia sprzeciwu w powyższym terminie, korekta deklaracji lub informacji sporządzona przez PFRON wywołuje skutki prawne jak korekta złożona przez pracodawcę.

Źródło: PFRON

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Łunio

Niezależny ekspert ds. programu Płatnik. Były wieloletni administrator przekazu elektronicznego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Odpowiadał za administrację siecią i aplikacjami interakcyjnymi (m.in. programem Płatnik) w Kompleksowym Systemie Informatycznym i od strony klienta ZUS. Doświadczony szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK