| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Korygowanie deklaracji DEK lub informacji INF w PFRON

Korygowanie deklaracji DEK lub informacji INF w PFRON

Dowiedz się jakie są zasady korygowania deklaracji DEK i informacji INF w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Korekta deklaracji lub informacji przez pracodawcę powinna nastąpić poprzez złożenie dokumentu korygującego sporządzonego z bieżącą datą wypełnienia.

Jeśli korekta powoduje zmniejszenie wysokości zobowiązania należy przesłać dodatkowo pisemne uzasadnienie przyczyny korekty wraz z dokumentami na jej potwierdzenie (art. 272 Ordynacji podatkowej).

Wezwanie pracodawcy przez PFRON do skorygowania deklaracji lub informacji może nastąpić w przypadku stwierdzenia przez Fundusz, że deklaracja lub informacja została wypełniona niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste pomyłki. Wraz z wezwaniem pracodawcy do jej skorygowania dokumantu, PFRON może wystąpić o złożenia niezbędnych wyjaśnień, wskazując przyczyny, z powodu których informacje zawarte w deklaracji lub informacji podaje się w wątpliwość (art. 274 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej).

Polecamy: Dofinansowanie pensji osoby niepełnosprawnej - nowe zasady od 1 września 2012

Korekta deklaracji lub informacji przez PFRON może nastąpić w przypadku stwierdzenia przez PFRON, że deklaracja lub informacji wypełniono niezgodnie z ustalonymi wymaganiami, zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste pomyłki.

Fundusz na postawie art.274 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej:

  • Koryguje deklaracje lub informacje, dokonując stosownych poprawek lub uzupełnień, jeżeli zmiana wysokości zobowiązania podatkowego, w wyniku tej korekty nie przekracza kwoty 1.000 zł;
  • Uwierzytelnia kopię skorygowanej deklaracji lub informacji;
  • Doręcza pracodawcy uwierzytelnioną kopię skorygowanej deklaracji lub informacji wraz z informacją o związanej z korektą zmianie wysokości zobowiązania podatkowego.

Pracodawca na dokonaną przez PFRON korektę może wnieść sprzeciw w terminie 14 dni od dnia doręczenia uwierzytelnionej kopii skorygowanej deklaracji lub informacji. Wniesienie sprzeciwu anuluje korektę.

Polecamy: Rejestracja osób niepełnosprawnych prowadzących działalność w PFRON - krok po kroku

W razie niewniesienia sprzeciwu w powyższym terminie, korekta deklaracji lub informacji sporządzona przez PFRON wywołuje skutki prawne jak korekta złożona przez pracodawcę.

Źródło: PFRON

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK