| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Sprzeciw do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub kontyngentów taryfowych 2013

Sprzeciw do wniosków o ustanowienie zawieszenia poboru ceł lub kontyngentów taryfowych 2013

Komisja Europejska opublikowała zestawienie wniosków o ustanowienie zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych, których wejście w życie ma nastąpić 1 stycznia 2013 roku. Dowiedz się w jaki sposób złożyć sprzeciw do wniosków.

Wnioski te zostały złożone przez kraje członkowskie UE oraz Turcję. Zgodnie z procedurą ustanawiania zawieszeń poboru ceł i kontyngentów taryfowych, szczegółowo opisanej w Komunikacie w sprawie sposobu, trybu oraz warunków przyjmowania i analizowania wniosków o modyfikację ochrony celnej w 2011 roku, jeżeli na terenie Unii Europejskiej istnieje producent towaru, którego dotyczy wniosek może on sprzeciwić się propozycji ustanowienia autonomicznego zawieszenia poboru cła lub ustanowienia autonomicznego kontyngentu taryfowego.

Sprzeciw taki powinien być przygotowany w formacie, o którym mowa w w/w komunikacie i przekazany w formie elektronicznej do Departamentu Polityki Handlowej Ministerstwa Gospodarki. Departament przekaże go następnie do Komisji Europejskiej.

Polecamy: ABC małej firmy w 2012 roku

W przypadku stwierdzenia, że któryś z wniosków dotyczy towaru produkowanego w Polsce prosimy o skontaktowanie się z n/Departamentem. Po uzyskaniu takiej informacji Departament przekaże zainteresowanemu podmiotowi wniosek, który został złożony do KE przez inne państwa członkowskie UE w celu potwierdzenia tożsamości produktu określonego we wniosku i produktu wytwarzanego w Polsce.

Sprzeciwy mogą być składane zarówno do nowych propozycji ustanowienia zawieszeń poboru ceł lub kontyngentów taryfowych jak i do obecnie obowiązujących regulacji w tym zakresie.

Polecamy: Zapis windykacyjny – nie tylko dla przedsiębiorców

Termin składania sprzeciwów do obecnie obowiązujących regulacji tj. zawieszeń poboru ceł oraz kontyngentów taryfowych upływa z dniem 27 kwietnia 2012r.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż regulacje dot. zawieszeń poboru ceł oraz kontyngentów taryfowych obowiązujących od 1 stycznia 2012r. (wersje skonsolidowane) dostępne są na stronie internetowej Departamentu Polityki Handlowej MG.

Natomiast sprzeciwy/poparcia do nowych w/w wniosków należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2012r.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK