| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Nadchodzą ułatwienia dla firm

Nadchodzą ułatwienia dla firm

Ostatnie lata dla przedsiębiorczości to zmiany w sposobie obsługi firm zarówno przez jednostki współpracujące jak instytucje i urzędy. Skrócenie czasu obiegu dokumentów urzędowych, podatkowych oraz ubiegania się o finansowanie i pozwolenia jest efektem pracy rządu i firm.

W zakresie finansowania planowane są zmiany w dostępie do zewnętrznego finansowania poprzez fundusz pożyczkowy i doręczeniowy oraz zmiany na rynku funduszy venture capital.

Unia Europejska w oparciu o Small Business Act oraz strategie Europa 2020 i Krajowe Programy Reform od lat wprowadza programy dla sektora MSP. Priorytetem jest ograniczenie biurokracji oraz wprowadzenie norm prawnych odpowiednich dla współczesnej gospodarki i funkcji nowoczesnego, innowacyjnego rynku. Finansowanie jest oparte na dostępności do pożyczek oraz wprowadzenie mikro kredytów i promocje kapitału o wysokim ryzyku. Na poziomie instytucjonalnym wsparcie jest oparte na działalności Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dostępność do rynku to nie tylko finansowanie, polityka UE zakłada promocję własności intelektualnej, prawodawstwa oraz rozwiązań technologicznych oraz IT (komunikacja i obsługa danych). Internacjonalizacja (współpraca międzynarodowa i rozwój za granicą) dotyczy rynku wewnętrznego i zewnętrznego UE.

Promowanie przedsiębiorczości dotyczy również kadry, programy dla młodych przedsiębiorców mają na celu wprowadzenie na rynek międzynarodowy firmy i jej przedstawicieli. Nadal są prowadzone projekty edukacyjne dla przedsiębiorczości w każdym z krajów oraz w ramach współpracy unijnej. Zorganizowano również Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości mające na celu prezentacje i promocje krajów i firm zaangażowanych w budowanie przedsiębiorczości.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr. inż. Bogumił Leśniewski

Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK