| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

Firmy krajowe zainteresowane inwestycjami mogą szukać informacji w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIZ może wspierać przedsiębiorców również w zakresie pozyskiwania kapitału na inwestycje.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) jest przedstawicielem Banku Światowego na polskim rynku. Obecnie takie jednostki działają w 78 krajach. Celem tego programu jest udostępnienie firmom krajowym informacji, kwalifikacji oraz kapitału na kosztowne inwestycje oraz prezentacje gospodarki międzynarodowej. Grupa Banku Światowego udostępnia jednostką pośredniczącym raporty i badania dotyczące gospodarki i rynku ukierunkowane na rozwój sektora prywatnego.

Polecamy: Trzecia ustawa deregulacyjna

PAIZ od 2009 roku prowadzi w Polsce działania szkoleniowe, konferencje i seminaria mające na celu zaprezentowanie najlepszych rozwiązań finansowych, rynkowych i gospodarczych dla wzmocnienia sektora prywatnego oraz rozwoju prywatnej działalności. Bank Światowy jest źródłem informacji oraz badań dla firm w krajach współpracujących.

Środki finansowe BŚ opierają się na produktach Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) oraz Agencji Wielostronnych Gwarancji Inwestycji (MIGA). Środki kredytowe EBOiR są kierowane do instytucji i jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej przedsiębiorczości. Działalność IFC opiera się na wspieraniu obszarów słabiej rozwiniętych, o wysokim stopniu ryzyka inwestycyjnego. Poprzez wsparcie MIGA jednostki gospodarcze mogą ubezpieczyć swoje projekty inwestycyjne przeciwko ryzyku nie handlowemu.

Działalność Grupy BŚ dotyczy wielu krajów o różnych kulturach i potencjale gospodarczym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wymianie doświadczeń i badań grupa ma mocne oparcie w zakresie gospodarowania, badań rynku i warunków krajów współpracujących również w zakresie rynku finansowego).

Polecamy: Patent europejski

Misją Banku Światowego jest wprowadzenie krajów słabiej rozwiniętych  i krajów wschodzących na rynek międzynarodowy. Za najważniejsze sektory dla stabilnej gospodarki uznano zdrowie, rolnictwo oraz edukacje i infrastrukturę (również telekomunikacyjną). BŚ jest ukierunkowany na budowę długofalowych i trwałych relacji z państwami współpracującymi, zarówno poprzez doradztwo jak wymianę doświadczeń. Ważnym elementem tej współpracy jest rynek finansowy.

Budowa rynku gwarancji dla inwestycji międzynarodowych przez BŚ opiera się na działalności instytucji międzynarodowych oraz zasadach dostępu do informacji, niezależności podmiotów uczestniczących. Równocześnie MIGA, jednostka BŚ wspiera inwestycje międzynarodowe ukierunkowane na ochronę środowiska i ochronę praw ludności.

Grupa Banku Światowego prowadzi produkty finansowe i linie kredytowe dla instytucji oraz jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej gospodarki. Projekty te umożliwiają budowę międzynarodowego rynku, są wsparciem dla jednostek działających w skali międzynarodowej. BŚ jest uznany jako doradca i ekspert rynków finansowych oraz kapitałowych oraz uczestnik tego rynku.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Turek

analityk

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK