| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygaśnie 18 kwietnia – poinformowała Komisja Europejska. Producenci truskawek mają powód do obaw. Wygaśnięcie cła antydumpingowego na truskawki może doprowadzić do gwałtownych spadków obrotu małych i średnich firm.

Cło na truskawki do połowy kwietnia

Cło antydumpingowe nałożone na import do Unii Europejskiej truskawek mrożonych pochodzących z Chin wygaśnie 18 kwietnia 2012 roku. O dacie zniesienia cła informowała Komisja Europejska jeszcze w 2011 roku. W związku ze zbliżającym się terminem określonym w zawiadomieniu, KE ponowiła informację.

Polecamy: Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Firmy mogą wydłużyć okres ochrony

Komisja Europejska w związku z ochroną przed przywozem produktów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej przypomniała, że cło antydumpingowe wygaśnie jeżeli nie zostanie rozpoczęta procedura przeglądu.

Wniosek o wszczęcie przeglądu może zostać złożony do KE najpóźniej na 3 miesiące przed datą wygaśnięcia cła.

Polecamy: Firmy nie boją się kryzysu w 2012 roku

Jak złożyć wniosek

Unijni przedsiębiorcy mogą wystąpić z pisemnym wnioskiem o dokonanie przeglądu. Wniosek musi spełnić wymogi:

  • musi zawierać wystarczające dowody na to, że wygaśnięcie środków prawdopodobnie doprowadziłoby do kontynuacji lub ponownego wystąpienia dumpingu,
  • musi zawierać wystarczające dowody na to, że wygaśnięcie środków prawdopodobnie doprowadziłoby do kontynuacji lub ponownego wystąpienia dumpingu.

W sytuacji, gdy KE zdecyduje się na przegląd danych środków, to podmiotom uprawnionym (importerzy, eksporterzy, przedstawiciele państwa wywozu oraz producenci unijni) przysługuje prawo odparcia zarzutów oraz rozszerzenia i skomentowania problemów poruszonych we wniosku.

 Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek kierując go na adres:  European Commission, Directorate-General for Trade (Unit H-1), N-105 4/92, 1049 Brussels, Belgium.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK