| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu

Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygaśnie 18 kwietnia – poinformowała Komisja Europejska. Producenci truskawek mają powód do obaw. Wygaśnięcie cła antydumpingowego na truskawki może doprowadzić do gwałtownych spadków obrotu małych i średnich firm.

Cło na truskawki do połowy kwietnia

Cło antydumpingowe nałożone na import do Unii Europejskiej truskawek mrożonych pochodzących z Chin wygaśnie 18 kwietnia 2012 roku. O dacie zniesienia cła informowała Komisja Europejska jeszcze w 2011 roku. W związku ze zbliżającym się terminem określonym w zawiadomieniu, KE ponowiła informację.

Polecamy: Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Firmy mogą wydłużyć okres ochrony

Komisja Europejska w związku z ochroną przed przywozem produktów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej przypomniała, że cło antydumpingowe wygaśnie jeżeli nie zostanie rozpoczęta procedura przeglądu.

Wniosek o wszczęcie przeglądu może zostać złożony do KE najpóźniej na 3 miesiące przed datą wygaśnięcia cła.

Polecamy: Firmy nie boją się kryzysu w 2012 roku

Jak złożyć wniosek

Unijni przedsiębiorcy mogą wystąpić z pisemnym wnioskiem o dokonanie przeglądu. Wniosek musi spełnić wymogi:

  • musi zawierać wystarczające dowody na to, że wygaśnięcie środków prawdopodobnie doprowadziłoby do kontynuacji lub ponownego wystąpienia dumpingu,
  • musi zawierać wystarczające dowody na to, że wygaśnięcie środków prawdopodobnie doprowadziłoby do kontynuacji lub ponownego wystąpienia dumpingu.

W sytuacji, gdy KE zdecyduje się na przegląd danych środków, to podmiotom uprawnionym (importerzy, eksporterzy, przedstawiciele państwa wywozu oraz producenci unijni) przysługuje prawo odparcia zarzutów oraz rozszerzenia i skomentowania problemów poruszonych we wniosku.

 Przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek kierując go na adres:  European Commission, Directorate-General for Trade (Unit H-1), N-105 4/92, 1049 Brussels, Belgium.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK