Wybierz branżę i znajdź firmę odpowiadającą Twoim potrzebom.
szukana fraza 
 
 
Strona 1 z 2 

Koncesja na alkohol - terminy

Przedsiębiorca powinien pamiętać o terminach wnoszenia opłat, zwłaszcza, gdy dotyczy to koncesji na sprzedaż alkoholu. Niedotrzymanie terminów może się bowiem zakończyć wygaśnięciem zezwolenia. Co można zrobić, gdy wygaśnie koncesja na sprzedaż alkoholu?
Koncesja na alkohol. Uważaj na termin!
Koncesja na alkohol. Uważaj na termin!

Z problemem wygaśnięcia terminu koncesji na sprzedaż alkoholu spotkał się pewien przedsiębiorca, który nie uiścił w przepisowym terminie opłaty za zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. Wobec powyższego prezydent miasta orzekł o wygaśnięciu zezwolenia wydanego na rzecz przedsiębiorcy. W uzasadnieniu organ wskazał, że przedsiębiorca otrzymał zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, które zostało wydane na czas określony.

Ważność zezwolenia uzależniona jest od spełnienia przez zainteresowany podmiot warunków określonych w art.11 ust. 4 i 7 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych obowiązany jest do wnoszenia w terminach od 31 stycznia, 31 maja i 30 września opłaty na rachunek gminy w kwocie ustalonej na podstawie złożonego oświadczenia.

Polecamy poradnik: FAKTURY 2014

Polecamy: PDF - VAT Podatki 2014 - komentarz do zmian

W przypadku więc, gdy opłata nie została uiszczona – zezwolenie jest cofnięte. Od takiej decyzji przedsiębiorca wniósł odwołanie o uchylenie zaskarżonej decyzji w całości.

Polecamy: Jak założyć sklep monopolowy

Przedsiębiorca, którego dotyczy sprawa nie zapłacił drugiej raty stosownej opłaty, jak twierdzi – z powodu złego stanu zdrowia psychicznego. Podniósł również, że w ciągu dwudziestu lat prowadzenia działalności gospodarczej zawsze wywiązywał się ze wszystkich terminów.

Liczba komentarzy:
dodano: 2013-10-08 07:07 przez:IRAN
Polska to wielki syf ktorym tym syfem rzadza w wiekszosci ZYDZI a wiadomo jaki jest zyd niema nic gorszego na swiecie!!!! dlatego zydzi nas zniszcza doszczetnie....
dodano: 2013-09-12 12:25 przez:gość
choryyyyyyyyyyyy system koniec kropka
dodano: 2013-08-24 11:48 przez:PINIO
Ciekawe że przedsiębiorca mimo że płaci ZUS i składki etc nie dostaje nic za urlop... Uważam że w tej sytuacji on utrzymuje Państwo więc Polska powinna przynajmniej minimalne wynagrodzenie wypłacać za urlop przedsiębiorcy... Inaczej płacenie czegokolwiek to zwykła grabież...
dodano: 2013-01-22 22:00 przez:młody
Aż się odechciewa zakładać własną firmę. Nie dość, że na każdym kroku trzeba wyciągać kasę (nie wiem skąd) na opłaty które ciągle rosną to jeszcze zapomnij o zapłaceniu vat-u, zusu czy koncesji to masz pozamiatane. A jak człowiek chory to zus wzywa lecz niestety choroby nie widzi. I później się dziwią, że młodzi ludzie po studiach szukają pracy za granicą.
dodano: 2013-01-13 00:48 przez:marek
jak się juz udziela porad to proszę ludzi nie wprowadzać w błąd, NIE od... TYLKO do... !!!!
Zamów darmowy newsletter

Niezbędnik »

Składki ZUS przedsiębiorcówKalkulator amortyzacji
Leasing a kredytWzory umów

Społeczność

Ekspert Infor.pl

Monika Serwatka

Aplikantka radcowska
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM