| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Działalność gospodarcza w zakresie skupu mleka - obowiązki

Działalność gospodarcza w zakresie skupu mleka - obowiązki

Niektóre typy działalności wyróżnia jednak szczególny charakter. Dotyczy to również działalności w zakresie skupu mleka. Ekspert radzi jakie obowiązki łączą się z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie skupu mleka.

Dyrektor oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwy ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę dostawcy hurtowego dokonuje oszacowania ilości mleka dostarczonego przez poszczególnych dostawców hurtowych podmiotowi skupującemu na podstawie informacji, o których mowa w punkcie 4.

Polecamy: Czym jest jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek zaistniały przy prowadzeniu rolniczej działalności gospodarczej?

Podmiot skupujący może zaprzestać przekazywania informacji, określonych w punkcie 5, począwszy od drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym dostawca hurtowy zaprzestał dostaw mleka do tego podmiotu skupującego. Podmiot skupujący zaprzestaje również przekazywania informacji, określonych w punkcie 7, począwszy od drugiego roku następującego po roku, w którym dostawca hurtowy zaprzestał dostaw mleka do tego podmiotu skupującego.

Oczywiście, wzory formularzy do przekazywania informacji, o których mowa w punktach 4 – 6, określone są przez ministra właściwego do spraw rynków rolnych, w drodze rozporządzenia. Minister określa owe wzory mając na uwadze potrzebę zapewnienia prawidłowego przekazywania informacji, a także stopnień wykorzystania przez dostawców hurtowych kwot indywidualnych przysługujących na dany dzień roku.

Polecamy: Czy od dochodów z działalności rolniczej płaci się podatek CIT?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Reinfuss

Doradca biznesowy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, praktyk zarządzania oraz autor licznych publikacji. Specjalizuje się strategicznym HR, systemach zarządzania, technikach podnoszenia efektywności pracy i polityce wynagrodzeniowej Dyrektor Personalny Roku 1999 Autor książek o zarządzaniu: „Rynek celów. Zwrot z inwestycji w HR” wyd. 2012 oraz „MBO prosta skuteczna technika zarządzania Twoja firmą” wyd. 2009 – jedynego podręcznika poświęconego technikom zarządzania przez cele w j. polskim Autor metody zarządzania Market of Objectives™ oraz metodologii pomiaru rentowności ValueView™ Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxford University oraz Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w Wielkiej Brytanii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK