| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Doświadczenia przedsiębiorców z okresu zapaści gospodarczej doprowadziły do większego przywiązania uwagi do istotnego czynnika jakim jest zachowanie płynności finansowej. Kryzys dobiega końca, jednak wiele firm nadal sięga po sprawdzone rozwiązanie faktoringu. Czy może on być rozwiązaniem problemów trapiących przedsiębiorców?

Zwiększ sprzedaż

Prowadzenie działalności gospodarczej z reguły ukierunkowane jest na uzyskanie satysfakcjonujących dochodów oraz rozwój działalności. Problemem jest brak kapitału, który spowodować może zahamowanie wzrostu nawet najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzą jednak zewnętrzne źródła finansowania, które, przy włożeniu odpowiedniej pracy, dają szansę na przekucie potencjału w zysk. Faktoring nie tylko umożliwi firmie finansowanie kolejnych kroków w drodze do sukcesu, ale zapewni stabilność i bezpieczeństwo rozwoju.

Firma zajmująca się handlem hurtowym olejami samochodowymi (Mobil, Shell, Castrol, Total itd.) chciała zwiększyć obroty dzięki nawiązaniu współpracy z dużymi hurtowniami. Te jednak wymagały 90 - cio dniowych terminów płatności. Zwiększenie sprzedaży przy tak długich terminach bez dodatkowego finansowania było niemożliwe. Firma nie ma zdolności kredytowej.

Dlaczego faktoring?

Faktoring może okazać się, w tym przypadku, jedynym sposobem finansowania. Zastosowanie np. faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami, a tym samym zabezpieczy płynność finansową przedsiębiorstwa.

Zobacz: Sprzeciw na czynności kontrolne

Chcesz sprostać wymaganiom rynku?

Oprócz finansowania kolejnych przedsięwzięć w okresie prosperity, przedsiębiorstwa muszą też poradzić sobie z zachowaniem płynności finansowej w czasie recesji. Kryzys może niespodziewanie doprowadzić do zahamowania wpływów od kontrahentów lub do wydłużenia procesu oczekiwania na płatności. W takim przypadku, pomimo realizowania przez firmę zleceń, pojawia się element nieprzewidywalności czasu płatności, a co za tym idzie, niezbędne jest dodatkowe źródło pozyskiwania środków dla firmy. 

Firma produkująca opakowania kartonowe i sprzedająca styropian, gdzie głównymi odbiorcami są branże: meblarska, kosmetyczna i spożywcza, współpracowała ze swoimi kontrahentami na zasadach długofalowych, jednak w związku z kryzysem, kontrahenci potrzebowali dłuższych terminów płatności. Chcąc utrzymać klientów firma musiała zaakceptować nowe warunki współpracy, aby utrzymać płynność finansową musiała skorzystać z zewnętrznego źródła finansowania.

Dlaczego faktoring?

W takim przypadku idealnie sprawdzi się faktoring z regresem, który umożliwi przedsiębiorcy utrzymanie dotychczasowych kontrahentów i zachowanie płynności finansowej bez zaciągania dodatkowych kredytów.

Ekspert:

Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Ekspresowe finansowanie należności

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK