| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jaki jest polski przedsiębiorca milioner?

Jaki jest polski przedsiębiorca milioner?

Odpowiedzialny i pracowity, ale taki który nie lubi obnosić się z bogactwem, krytyczny wobec polityków, ale patriota – taki obraz polskiego przedstawiciela klasy „milionerów” wyłania się z pierwszego tak dogłębnego badania tej grupy społecznej przez instytut badawczy SMG/KRC.

Raport przygotowany po przeprowadzeniu badania prezentuje kompleksowy obraz przedsiębiorczego polskiego „milionera”, postawę społeczną i to jakimi wartościami się kieruje. Raport powstał na podstawie indywidualnych wywiadów z osobami, których majątek w postaci środków płynnych, przekracza 1 milion złotych.

- Zrobiliśmy to badanie, aby lepiej poznać naszych klientów i ich potrzeby. Takie raporty jak ten to znakomita inwestycja w przyszłość. Oprócz sportretowania grupy milionerów, raport przynosi wiele cennych odpowiedzi na pytania dotyczące samej bankowości prywatnej. Dzięki niemu wiemy m.in., że kluczowa jest osoba doradcy i absolutna dyskrecja w kontaktach z klientem – powiedział Michał Walęczak, dyrektor wykonawczy Banku Pekao.

„Portret polskiego milionera 2010” wyraźnie pokazuje nastawienie społeczne prezentowane przez Polaków, którzy zgromadzili majątki znacznej wartości. Z raportu wynika, że są to ludzie pracowici oraz konserwatywni w stosunku do wyznawanych wartości.

Polecamy: serwis Leasing

Na podstawie podobnych raportów sporządzonych w ramach wskazanego wyżej projektu badawczego istnieje możliwość porównania polskich milionerów z przedstawicielami w trzech krajach tzw. „starej UE”: Austrii, Niemczech i Włoszech.

Czym różnią się polscy milionerzy od kolegów z Austrii, Niemiec i Włoch? Największe rozbieżności odnoszą się do struktury samej grupy – podczas gdy w pozostałych krajach badacze wyróżnili 4-6 grup milionerów, w Polsce była to społeczność jednorodna. W Polsce występuje silna tendencja do ukrywania statusu majątkowego. W pozostałych krajach bycie zamożnym jest czymś bardziej naturalnym.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Polscy milionerzy charakteryzują się także niższym wiekiem niż ci mieszkający za granicą. 45% badanych w kraju stanowiła grupa osób między 40 a 50 rokiem życia. We Włoszech oraz Austrii stosunek ten wynosił 15 i 25%.

Opracował: Marcin Milewski

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK