| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Oprogramowanie, czy aplikacje na wynajem - co jest tańsze dla firmy

Oprogramowanie, czy aplikacje na wynajem - co jest tańsze dla firmy

Inwestycja w oprogramowanie, jak i korzystanie z aplikacji na wynajem w modelu Software as a Service lub outsourcingowym może stanowić źródło oszczędności dla firmy. Które rozwiązanie wybrać, aby płacić mniej?

Korzyści z zastosowania takiego modelu są niepodważalne - SaaS pozwala na dostęp do aplikacji na zasadzie gniazdka elektrycznego, z którego korzystamy, kiedy tego potrzebujemy i w rezultacie płacimy jedynie za wykorzystane zasoby. SaaS zapewnia nieco inny model działania niż outsourcing, ponieważ wymaga nakładów na opracowanie specjalnej wersji oprogramowania, aby można je było w wyżej opisany sposób oferować. Podstawowa różnica polega na tym, że w modelu SaaS to samo oprogramowanie jest udostępniane wielu klientom (model jeden do wielu), gdy w outsourcingu najczęściej sprzęt i aplikacja są u zewnętrznego dostawcy, który ponosi koszty związane z utrzymaniem (model – jeden do jednego).

Dzięki temu koszt oprogramowania stanowi jedynie ułamek systemu wdrażanego lokalnie. Należy jednak mieć świadomość, że system wdrożony lokalnie można w 100% dostosować do wymagań firmy. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze rozwiązania w modelu SaaS należy się zastanowić czy jest to najlepsza droga. W większości małych i średnich firm o standardowych procesach może okazać się, że SaaS to najlepsze rozwiązanie. Jednak w niektórych przedsiębiorstwach o nietypowych procesach i potrzebach, dużo lepiej sprawdzi się tradycyjna aplikacja wdrażana lokalnie.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Czytaj także

Autor:

Senior Marketing Manager, EMEA Programs, Epicor Software Poland

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wybór nowego rozwiązania warto poprzedzić szczegółową analizą zarówno kosztów związanych z zakupem licencji wdrożenia i utrzymania systemu, jak i oczekiwanych rezultatów.
Wybór nowego rozwiązania warto poprzedzić szczegółową analizą zarówno kosztów związanych z zakupem licencji wdrożenia i utrzymania systemu, jak i oczekiwanych rezultatów.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK