| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Najlepsze lokaty terminowe – ranking z grudnia 2011

Na rynku pojawiło się wiele nowych ofert lokat terminowych. Już niebawem o lokacie terminowej bez podatku Belki nie będzie mowy, więc banki zmieniają oferty dla tych, którzy chcą jeszcze zdążyć z założeniem depozytu. Możemy przyjrzeć się bliżej najnowszym lokatom terminowym w poniższym zestawieniu.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła lokata Tax Free Idea Banku (6,10%). Lokata ta, w celu optymalizacji zysku, oprocentowana jest tak, aby odsetki z niej były równe odsetkom lokaty z kapitalizacją dzienną o oprocentowaniu 6,1%. Jej maksymalna kwota uzależniona jest od okresu, na jaki jest zakładana (np. 7 500 zł dla lokaty na 4 miesiące czy 2 500 zł dla lokaty 12-miesięcznej).

Miejsce trzecie przypadło Lokacie Kapitalnej Toyota Banku (6,10%).

Zmiany nie ominęły też czołówki rankingu lokat 12-miesięcznych. Na pierwsze miejsce zasłużyła Lokata Kapitalna Toyota Banku (6,15%). Na drugiej pozycji uplasował się Idea Bank i Lokata Praktyczna (6,10%), a na trzeciej – Dobolokata, oferowana przez Inteligo (5,59%).


Nim zdecydujesz się na lokatę sprawdź, które są najlepsze dla Ciebie!

To ostatni dzwonek na ominięcie podatku Belki

Na zakończenie należy powtórzyć to, co zostało napisane na wstępie – coraz większymi krokami zbliża się koniec epoki lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Jeżeli chcemy więc skorzystać z tego typu produktów, powinniśmy się pospieszyć…

Trzeba też zauważyć, że niektóre banki zareagowały na zmianę przepisów podatkowych. Do tej grupy zaliczyć można Lokatę z Gwarancją na zmianę przepisów podatkowych Meritum Banku czy Lokatę Tax Free Idea Banku. Jest w czym wybierać. A więc… do banków po nową lokatę terminową!

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Vaillant - Eksperci

Vaillant - producent pieców, kotłów olejowych, kotłów gazowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »