| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Zarządzaj finansami przez Internet

Zarządzaj finansami przez Internet

Dla klientów korzystających z rozwijających się usług bankowości elektronicznej dostępna jest szeroka gama możliwości. Coraz więcej banków rozszerza zakres dostępnych za pośrednictwem Internetu produktów i usług. Możemy już nie tylko robić przelewy, stałe zlecenia, zarządzać kartą kredytową, ale i założyć lokatę, obserwoać zyski ze swoim funduszy i produktów strukturyzowanych.

Nowością w bankowości elektronicznej jest możliwość zakładania lokat w bankach, w których nie posiadamy rachunku osobistego. Prekursorami są Bank Pocztowy i Meritum Bank. Meritum oferuje aktualnie jedną z najwyżej oprocentowanych lokat - Meritum Zysku. Produkt ten zakładany na 3 miesiące da 9 proc. zysku w skali roku. Posiadacz tej lokaty nie musi być jednak związany z bankiem. Wystarczy wypełnić wniosek umieszczony na witrynie produktu i przelać na specjalny rachunek określoną kwotę (minimum 10 tys. zł). Do założenia rachunku wystarczy dostęp do internetu i osobista skrzynka mailowa.

Pierwszym bankiem oferującym tego typu produkty był jednak Bank Pocztowy. Witryna internetowego sklepu z lokatami Banku Pocztowego przypomina swoim wyglądem znane już internautom „sieciowe sklepy”, jednak produkty w nim oferowane są pewnego rodzaju rewolucją wśród usług bankowych. Do wyboru mamy depozyty na różne okresy, w tym popularną 10-dniową Lokatę Killer. Wystarczy wybrać lokatę, którą jesteśmy zainteresowani, wypełnić formularz i przelać pieniądze na wskazany rachunek. W tym samym momencie klient otrzymuje dostęp do konta zarządzania swoimi oszczędnościami. Tzw. Konto Klienta otrzymamy jedynie zakładając depozyt. Poprzez system zarządzania produktami dowolnie kontrolujemy odnawianie, zrywanie oraz zakładanie nowych depozytów.

Wiele osób może nie ufać internetowemu bankowi. Banki zapewniają jednak, że bankowość elektroniczna jest bezpieczna, ale pod warunkiem, że klienci przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kluczem do konta internetowego są hasła i kody dostępu, dlatego należy je chronić i pod żadnym pozorem nie udostępniać osobom trzecim. Można to porównać do PIN-u na karcie płatniczej, który również powinien pozostać jedynie do naszej wiadomości. Warto unikać komputerów, do których dostęp ma wiele osób, np. w kawiarenkach internetowych. Trzeba się upewnić czy nikt nie podgląda klawiatury w momencie logowania. Pod tym względem najbezpieczniejsze jest korzystanie z domowego komputera. Warto dbać też o bezpieczeństwo komputera, a więc stale aktualizować system operacyjny oraz bazy wirusów, a także okresowo skanować system za pomocą oprogramowania antywirusowego.

Porównaj oferty banków

Comperia.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK