| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Specjaliści od bankowego marketingu dwoją się i troją, by dotrzeć z dedykowaną ofertą do kolejnych grup odbiorców. Mamy już konta dla dzieci, studentów, VIP-ów i dorosłych. Przyszedł również czas na konta dla… kobiet.

Dodatkowym minusem związanym z kontem może być brak oddziałów banku. Drugie i trzecie miejsce zajęły oferty kont w dosyć „niszowych” bankach, a więc Volkswagen Bank direct oraz Toyota Bank. Ich oferta również przyciąga przede wszystkim względami kosztowymi. Są to konta, których prowadzenie po prostu nic nie kosztuje. Jednak znowu, minusem jest brak własnych oddziałów banku, skromna liczba własnych bankomatów oraz brak specjalnych pakietów, które mogłyby być przydatne dla płci pięknej.

Zsumowanie wszystkich punktów w poszczególnych kategoriach zdecydowało o przyznaniu zwycięstwa w rankingu najlepszych kont bankowych ofercie Konto na Obcasach banku BZ WBK.

Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim jest to pierwsze konto dedykowane rzeczywiście dla kobiet i z tą myślą projektowane. Odnajdziemy tu więc zarówno odpowiednie pakiety ubezpieczeniowe jak i „pomocowe”, które naszym zdaniem w życiu kobiety mogą się okazać bardzo potrzebne. Dodatkowo zarówno karta dołączana do konta jak i samo jego posiadanie uprawnia do otrzymania zniżek w różnych sklepach.

Tak jak stwierdziliśmy wyżej, trudno o idealną ofertę. Dlatego wierzymy, że BZ WBK wprowadzi wkrótce kolejne udogodnienia, co pozwoli odskoczyć konkurencji. To, co chcielibyśmy widzieć w ofercie, to: bezpłatne przelewy przez internet, więcej pakietów zniżek, bezpłatnych bankomatów we wszystkich bankach. Dla nowoczesnej kobiety możliwość wypłaty w każdym bankomacie w Polsce i za granicą jest bardzo ważna.

Choć w ofercie mBanku nie znaleźliśmy dodatkowej usługi, atrakcyjnej z punktu widzenia kobiet, to jednak nowoczesny charakter konta oraz atrakcyjna cena sprawiły, że oferta eKonta znalazła się w naszym rankingu na 2 miejscu. Brak opłaty za prowadzenie konta, brak opłat za przelewy internetowe i przez telefon dają proste i wygodne konto uniwersalne. Dla kobiet, które nie potrzebują dodatkowych gadżetów, a cenią sobie niskie koszty użytkowania będzie to atrakcyjna oferta.
To co osłabiło wynik mBanku to minusowe punkty za brak sieci placówek.

Trzecie miejsce w rankingu zajął Volkswagen Bank Direct. Tutaj również zadecydowały względy cenowe. In minus zadziałał brak „kobiecych” cech konta.

Jak wynika z przeprowadzonej przez Comperię ankiety odpowiedzią na kobiece potrzeby jest oferowanie interesujących z punktu widzenia płci pięknej pakietów ubezpieczeń, a także rabatów w sieciach handlowych.

Bank

Nazwa konta

Specjalne ubezpieczenie dla kobiet

Zniżki z kartą do konta

Rabaty w sieciach handlowych

Alior Bank

Konto Zakupowe

-

Zwrot 1% wartości każdej transakcji bezgotówkowej i płatności internetowej wykonanej kartą

Brak

Allianz Bank

Konto Optimum

Ubezpieczenie assistance (15 zł rocznie):
- świadczenia opiekuńcze m.in. pomoc domowa, opieka nad dziećmi, osobami niesamodzielnymi i zwierzętami domowymi, zdrowotne usługi informacyjne i infolinia Baby Assistance
- usługi Home Assistance m.in. naprawa sprzętu RTV, AGD i PC, usługi informacyjne

Brak

Brak

Bank BGŻ

Plan Aktywny

Bezpłatny Assistance:
- pakiet informacji medycznej
- pakiet samochodowy
- pakiet dla domu plus
- pakiet medyczny

Brak

Brak

BNP Paribas Fortis

Pakiet Komfort

Bezpłatny Pakiet usług assistance, w tym pomoc specjalisty, hydraulika, elektryka, naprawa sprzętu RTV i AGD, itp.
W skład Pakietu wchodzą: assistance medyczny i domowy, infolinia medyczna, prawna i familijna, serwis informacyjny i serwis Tanie Zakupy.

Brak

Brak

Citi Handlowy

CitiKonto

Brak

Brak

Zniżki nawet do 20%, w ponad 1600 punktach w całej Polsce.

Deutsche Bank PBC

DB Focus

Bezpłatny pakiet ubezpieczeń Assistance obejmujący:
- wsparcie w trudnych sytuacjach (np. awaria sprzętu AGD/RTV, problem z dostaniem się do mieszkania),
- usługi w zakresie Concierge, czyli pomocy organizacyjnej w zakresie np. dostawy prezentów, zakupów, organizacji opieki nad dziećmi, rezerwacji biletów.

Brak

Brak

Kredyt Bank

Ekstrakonto Profit

Ubezpieczenie "Torebka" (2,20 zł/mies.) od kradzieży rzeczy noszonych przy sobie, do wysokości 1 tys. zł rocznie. Ubezpieczeniem objęte są m.in. torebka, portfel, dokumenty, zegarek, klucze, telefon, okulary, kosmetyki.

Pakiet Ekstrapomoc obejmujący m.in.:
- w przypadku awarii pojazdu powyżej 30 km od miejsca zamieszkania zwrot do 500 zł za naprawę i holowanie,
- organizację i pokrycie wizyty lekarskiej,
- organizację dojazdu specjalisty (elektryk, ślusarz, hydraulik, stolarz, szklarz).

Brak

Zniżki u Partnerów, m.in. w salonach ZIBI, salonach meblowych Swarzędz S.A., salonach odzieżowych Bytom S.A., przy przesyłkach kwiatowych EuroFlorist.

Bank

Nazwa konta

Specjalne ubezpieczenie dla kobiet

Zniżki z kartą do konta

Rabaty w sieciach handlowych

Millennium

Konto Osobiste

Brak

Brak

Zniżki w blisko 2 tys. punktów w całej Polsce

Toyota Bank

Konto Osobiste

Możliwość wykupienia ubezpieczeń
- Bezpieczna Karta (ubezpieczenie od nieupoważnionego użycia karty, rabunek rzeczy zakupionych przy użyciu karty) - 3 zł miesięcznie
- Bezpieczny Portfel (kradzież rzeczy osobistych - telefon, plecak) - 5 zł miesięcznie

Do końca 2009 bank zwraca 1 proc. od transakcji dokonywanych kartą

Brak

Banki coraz wyraźniej segmentują swoją ofertę kont osobistych i kierują ją do wybranej grupy klientów. Czy inni gracze wzorem BZ WBK włączą do swojej oferty konta dedykowane kobietom? Z pewnością marketingowo nowatorskie podejście banku stanie się inspiracją dla analogicznych działań ze strony konkurencji. Być może ktoś się skusi na wprowadzenie oferty dla prawdziwych mężczyzn? Ufamy, że tak.

Na razie BZ WBK i jego Konto na Obcasach dostaje od Comperii plusa za pierwszą ofertę specjalnie dedykowaną kobietom. Miejmy nadzieję, że za pół roku będziemy mogli ponownie zrobić ranking kont stworzonych z myślą o kobietach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK