| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Ranking kont bankowych – specjalnie dla kobiet

Specjaliści od bankowego marketingu dwoją się i troją, by dotrzeć z dedykowaną ofertą do kolejnych grup odbiorców. Mamy już konta dla dzieci, studentów, VIP-ów i dorosłych. Przyszedł również czas na konta dla… kobiet.

  • CitiKonto w Citibanku (4 punkty) za zniżki w ponad 1600 punktach w całej Polsce (rabaty 20%)
  • Konto Osobiste w Millennium Bank (4 punkty) również za zniżki w blisko 2 tys. punktów w całej Polsce

Ekstrakonto Profit w Kredyt Banku za swoje zniżki w m.in. w salonach ZIBI, salonach meblowych Swarzędz S.A., salonach odzieżowych Bytom S.A. otrzymuje 2 punkty.

L.P.

Bank
Nazwa konta

Liczba punktów za specjalne zniżki z kartą debetową

1

Alior Bank
Konto Zakupowe

1 pkt.

1

Bank Zachodni WBK
Konto na Obcasach

1 pkt.

3

Toyota Bank
Konto Osobiste

0,5 pkt.

Zniżki za płatności kartą bankomatową oferują jedynie 3 banki. Konkurencja w tej kategorii nie była więc duża.

Wygrywa ex aequo oferta Konta Zakupowego Alior Banku, gdzie każdy klient otrzymuje zwrot 1% wartości każdej transakcji bezgotówkowej i płatności internetowej wykonanej kartą. Podobnie jest w przypadku oferty Konta na Obcasach banku BZ WBK.

Toyota Bank oferuje analogiczne warunki, jednak tylko do końca roku. Dlatego bank otrzymał pół punktu w naszym zestawieniu.

L.P.

Bank
Nazwa konta

Liczba punktów za bezpłatne bankomaty

1

Alior Bank

Konto Zakupowe

3 pkt.

1

Nordea Bank

Konto Nordea Spektrum

2,5 pkt.

3

BPH

Sezam Max

2 pkt.

Tutaj zdecydowanie wygrała oferta Konta Zakupowego Alior Banku, które umożliwia wypłatę pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo. Oczywiście należy pamiętać, że wypłaty z bankomatów za granicą i tak wiążą się z kosztem przewalutowania zgodnie z tabelą kursową obowiązującą w danym banku, jednak to zupełnie inne zagadnienie.

Drugi w zestawieniu Nordea Bank w ramach swojego konta Nordea Spektrum oferuje bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą bez dodatkowej prowizji wypłacić można pieniądze tylko w oddziałach banku Nordea.

Bank BPH oferuje w ramach konta Sezam Max darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, choć tutaj ta usługa oznacza dosyć wysokie koszty prowadzenia rachunku (13,99 zł miesięcznie)

L.P.

Bank
Nazwa konta

Liczba punktów za  koszt obsługi konta

1

mBank

eKonto

2 pkt.

2

Volkswagen Bank direct

Konto e-direct - pakiet Standard

1 pkt.

3

Toyota Bank

Konto Osobiste

-1 pkt

 

 

 

W tej kategorii zdecydowanie zwyciężyła oferta eKonta mBanku, która jest najzwyczajniej w świecie tania. Minusem konta jest brak jakichkolwiek dodatkowych elementów takich jak pakiety ubezpieczeń, assistance czy dodatkowych rabatów w sklepach, co stanowiłoby korzyść z kobiecego punktu widzenia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK