| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Najlepsze lokaty bankowe - rating

Najlepsze lokaty bankowe - rating

Tylko siedem banków obniżyło w ciągu ostatniego miesiąca oprocentowanie lokat, sześć zdecydowało się na niewielką podwyżkę – tak wynika z comiesięcznego ratingu depozytów Open Finance.

Większość banków obniżających ostatnio oprocentowanie lokat nie zdecydowała się na poważne cięcia, zaś instytucje, które zaproponowały klientom lepsze stawki, tak naprawdę nie dały im zarobić dużo więcej. Można więc powiedzieć, że za nami kolejny miesiąc depozytowej stabilizacji. Chociaż trzeba zaznaczyć, że obniżki oprocentowania dotknęły najlepsze lokaty i dzisiaj przynoszą one niższe odsetki niż miesiąc temu.

Najwyżej oprocentowaną lokatę na trzy miesiące dostaniemy w Meritum Banku (6,6 proc. w skali roku), lokując zarówno 5, jak i 20 tys. zł. Najlepszy depozyt na pół roku w formie polisy lokacyjnej (niezależnie od kwoty) zaoferuje zaś Getin Bank (7 proc.). Chcąc zdeponować 5 tys. zł na rok warto wybrać polisę lokacyjną w Lukas Banku (6,6 proc.), zaś przy kwocie 20 tys. zł lepiej udać się po polisę lokacyjną do Noble Banku (7 proc.). Tymczasem najwyżej oprocentowaną lokatę ze stałym oprocentowaniem ma w swojej ofercie Toyota Bank (6,3 proc. w skali roku).

Jeśli chodzi o wspomniane zmiany oprocentowania to przez ostatni miesiąc najwięcej odnotowaliśmy ich w Banku Pocztowym, DnB Nord, Getin Banku i Noble Banku. Pojedynczych obniżek można się było również dopatrzyć w Allianz Banku, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, Kredyt Banku oraz PKO BP. Ku uciesze klientów zmiany nie zawsze miały negatywny charakter. Na przykład Deutsche Bank, obniżając oprocentowanie kwartalnej lokaty, podwyższył je w dwóch innych wariantach – półrocznym i rocznym. Podobnie zachowały się Bank Pocztowy i Noble Bank – w przypadku tego pierwszego wzrosło oprocentowanie kwartalnej lokaty, natomiast w drugim wzrosły stawki 3- i 6-miesięcznych poliso-lokat. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli klienci Banku BPH, który podwyższył oprocentowanie zarówno standardowych lokat, jak i tych zakładanych przez internet. Wyjątkiem jest ścięcie oprocentowania na rocznej lokacie. Ostatnią instytucją podwyższającą oprocentowanie był AIG Bank, który z rocznym depozytem znalazł się w ścisłej czołówce naszego zestawienia.

Nazwa Banku

Rodzaj depozytu

Oprocentowanie

5 tys. PLN na 3 miesiące

Meritum

LOKATA

6,6

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,4

5 tys. PLN na 6 miesięcy

Getin Bank

POLISOLOKATA

7

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,6

5 tys. PLN na 12 miesięcy

Lukas Bank

POLISOLOKATA

6,6

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,3

5 tys. PLN na 24 miesiące

Toyota Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,3

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

5,9

20 tys. PLN na 3 miesiące

Meritum

LOKATA

6,6

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,4

20 tys. PLN na 6 miesięcy

Getin Bank

POLISOLOKATA

7

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,6

20 tys. PLN na 12 miesięcy

Noble Bank

POLISOLOKATA

7

Lukas Bank

POLISOLOKATA

6,6

20 tys. PLN na 24 miesiące

Toyota Bank

LOKATA INTERNETOWA

6,3

AIG Bank

LOKATA INTERNETOWA

5,95

Noble Bank

POLISO-LOKATA

5,8

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK