| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Rodzaje lokat – którą wybrać?

Rodzaje lokat – którą wybrać?

Która lokata może przynieść największy zysk i jakie ryzyko się z tym wiąże? Pamiętajmy, że oprocentowanie na zwykłych lokatach bankowych z reguły jest najmniejsze. Przyglądając się poszczególnym lokatom, przeanalizujmy potencjalne korzyści.

Dzięki inwestycjom w bezpieczne aktywa, otrzymujemy gwarancję, że kapitał, włożony w lokatę, zostanie nam zwrócony. Natomiast nasz zysk jest zależny od wyników opcji.

Opcje mogą, ale nie muszą być powiązane z rynkiem finansowym. Zyski z opcji bywają uzależnione zarówno od poziomu indeksu WIG20, jak i notowań cen kawy, brylantów czy chińskich spółek.

W przypadku lokat ustrukturyzowanych trudno jest przewidzieć zysk, jaki osiągniemy. Sposób naliczania odsetek jest z reguły dość skomplikowany i zależny od wielu czynników. Okazuje się on jednak wyższy niż w przypadku tradycyjnych lokat. Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę ryzyko, że otrzymamy jedynie zwrot zainwestowanego kapitału.

Inwestycja w akcje

Jeśli nie satysfakcjonują cię kilkuprocentowe zyski, a ewentualna strata nie zburzy domowego budżetu, możesz sięgnąć po bardziej ryzykowne rozwiązania: fundusze inwestycyjne, fundusze hedgingowe, akcje, udziały w spółkach.

Musisz tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby takie inwestycje przyniosły pieniądze, które przewyższą zyski z lokaty.

Marta Ośko
Comperia.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EurActiv.pl

Portal informacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK