| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Rodzaje lokat – którą wybrać?

Rodzaje lokat – którą wybrać?

Która lokata może przynieść największy zysk i jakie ryzyko się z tym wiąże? Pamiętajmy, że oprocentowanie na zwykłych lokatach bankowych z reguły jest najmniejsze. Przyglądając się poszczególnym lokatom, przeanalizujmy potencjalne korzyści.

Dzięki inwestycjom w bezpieczne aktywa, otrzymujemy gwarancję, że kapitał, włożony w lokatę, zostanie nam zwrócony. Natomiast nasz zysk jest zależny od wyników opcji.

Opcje mogą, ale nie muszą być powiązane z rynkiem finansowym. Zyski z opcji bywają uzależnione zarówno od poziomu indeksu WIG20, jak i notowań cen kawy, brylantów czy chińskich spółek.

W przypadku lokat ustrukturyzowanych trudno jest przewidzieć zysk, jaki osiągniemy. Sposób naliczania odsetek jest z reguły dość skomplikowany i zależny od wielu czynników. Okazuje się on jednak wyższy niż w przypadku tradycyjnych lokat. Trzeba jednocześnie wziąć pod uwagę ryzyko, że otrzymamy jedynie zwrot zainwestowanego kapitału.

Inwestycja w akcje

Jeśli nie satysfakcjonują cię kilkuprocentowe zyski, a ewentualna strata nie zburzy domowego budżetu, możesz sięgnąć po bardziej ryzykowne rozwiązania: fundusze inwestycyjne, fundusze hedgingowe, akcje, udziały w spółkach.

Musisz tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czy masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby takie inwestycje przyniosły pieniądze, które przewyższą zyski z lokaty.

Marta Ośko
Comperia.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Lubczyńska

Ekspert z firmy Blachy Pruszyński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK