| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Strategie wzrostu, komunikowane co rusz przez banki działające w Polsce, opierają się na trwałej budowie relacji z klientami. Stosunkowo najtrwalsza relacja pomiędzy instytucją finansową, a klientem budowana jest w oparciu o dwa produkty – konto osobiste oraz kredyt hipoteczny.

  • Dla oferty MeritumKonta Zarabiającego dostępne jest MeritumKonto Silnie Zarabiające, gdzie oprocentowanie już od 1zł wynosi 4,5%, jednak dzięki dziennej kapitalizacji odsetek wynosi ono tyle, co na standardowej lokacie (gdzie konieczne jest odpowiedzenie podatku od zysków kapitałowych) oprocentowanie blisko 5,7%!
  • Dla Konta e-Direct oprocentowanie zgromadzonych środków wynosi dla kwot poniżej 25 000 zł 3,95%, od 25 000zł 4,05%, do poniżej 50 000zł o 0,1pp. Więcej, czyli 4,15%, zaś 4,75% dla kwot od 100 000zł!

Zobacz aktualne porównanie i wybierz najlepsze konto oszczędnościowe dla siebie

Propozycja konta internetowego wydaje się nie mieć słabszych stron. Jest ono szczególnie polecane tym osobom, które żyją aktywnie, nie mają czasu ani potrzeby odwiedzać placówek banków, a większość spraw załatwiają sami przez Internet.

Minusem z całą pewnością jest to, że środki zgromadzone na koncie internetowym nie są oprocentowane, jednak nie stanowi to większego problemu, gdyż w pakietach do konta dostępne są rachunki oszczędnościowe, gdzie oprocentowanie wynosi ponad 3%.

Należy jednak uważać z wypłatami z rachunków oszczędnościowych, gdyż zazwyczaj tylko pierwsza jest bezpłatna, a za każdą kolejną przyjdzie nam zapłacić min. 5 zł. Podsumowując Internet górą! Po konta gotowi - start!

NazwabankuINGBankMeritumBankDeutscheBankVolkswagenBank directPKOBPmBank
NazwakontaKontoz Lwem DirectMeritumKonto ZarabiającedbNETe-DirectInteligoeKonto
Oprocentowaniekonta
przy saldzie 5000 zł
5%*4,50%4,05%3,95%3,50%3%
Opłataza kartę przy
transakcyjności 1000zł/m-c
0zł0zł0zł0zł0zł0zł

*do 15 września 2010r. dla nowych środków oprocentowanie jestpodwyższane ze standardpwego poziomu 3,35% o 1,75% do poziomu 5%

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK